17 listopada – Uroczystość św. Elżbiety Węgierskiej

Posłuchaj Wezwania do św. Elżbiety śpiewanego przez siostry elżbietanki…

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

W obecnym zeświecczonym i zmaterializowanym świecie, nastawionym na dobra i powodzenie materialne św. Elżbieta uświadamia i przypomina, że od autentycznego życia religijnego zależy chrześcijańskie postępowanie. Świadczenie dobra jest zawsze aktualne, a potrzebujących wielu. Oczekują pomocy chorzy, zniedołężniali, a także osamotnieni. Św. Elżbieta uczy także, że w każdej epoce i w każdych warunkach, nawet bardzo trudnych, możliwe jest osiągnięcie świętości, o ile przyjmie się na serio naukę Ewangelii.

Więcej o św. Elżbiecie tutaj

Św. Elżbieto, zwracamy się do Ciebie jako naszej Patronki: uproś nam liczne i święte powołania zakonne. Niech we wszystkich klasztorach zawsze płonie ogień miłości i uwielbienia Jezusa Eucharystycznego. Niech apostolska gorliwość rozpala młode serca i pobudza je do podjęcia życia modlitwy „na górze” na wzór Chrystusa i trwania u stóp Boskiego Mistrza za przykładem Marii z Betanii, a także na wzór Mojżesza do nieustannego wznoszenia rąk, by cały świat poznał Boga, Najlepszego Ojca, a Chrystus – Miłość był przez wszystkich kochany. Niech nigdy na zabraknie ust i serc błagających Boga o zwycięstwo dobra, prawdy i miłości na świecie. Bądź więc, święta Elżbieto, naszą dobrą Matką i Opiekunką aż do ostatecznego zwycięstwa dobra nad złem. Amen.

Pomódl się z nami Litanią do świętej Elżbiety…

Kyrie elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson.

Chryste usłysz nas, Chryste wysłuchaj nas.

Ojcze z nieba Boże – zmiłuj się nad nami.

Synu Odkupicielu świata Boże – zmiłuj się nad nami.

Duchu Święty Boże – zmiłuj się nad nami.

Święta Trójco, Jedyny Boże – zmiłuj się nad nami.

 

Święta Maryjo, módl się za nami.

Święty Franciszku Seraficki,

Święta Elżbieto Węgierska,

Od dzieciństwa miłująca Boga całym sercem,

Rozmiłowana w Ewangelii i nią żyjąca,

Złączona z Chrystusem przez modlitwę i miłość,

Wierna córko świętego Franciszka,

Niezrównana naśladowczyni Biedaczyny z Asyżu,

Gardząca przepychem świata,

Mistrzyni modlitwy i ofiary,

Obdarzona łaską mistycznej modlitwy,

Wrażliwa na nędzę i niedolę ludzką,

Usługująca ubogim i cierpiącym,

Całe mienie rozdająca potrzebującym,

Postami i pokutą wyniszczająca swe ciało,

Prześladowana przez rodzinę męża,

W krytycznej chwili obdarzona cudem róż,

Dziękująca Bogu za cierpienia i krzywdy,

Wzorze dobrej żony i matki,

Czuła opiekunko chorych i opuszczonych,

Pociecho ubogich i wydziedziczonych,

Matko wszystkich nędzarzy,

Niedościgniony wzorze tercjarzy,

Patronko nasza w niebie,

 

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam, Panie.

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas, Panie.

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.

 

W. Módl się za nami, święta Elżbieto.

O. Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

Módlmy się: Boże, Ty obdarzyłeś świętą Elżbietę licznymi łaskami, a szczególnie łaską doskonałego naśladowania Chrystusa na wzór świętego Franciszka z Asyżu; daj nam za jej przyczyną godnie odpowiedzieć na powołanie nas do służby Bożej i przynieść owoce cnót chrześcijańskich, zgodnie z Twoją wolą. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Najłaskawszy Boże, dzięki Twej łasce święta Elżbieta wśród bogactw i uciech światowych zajaśniała blaskiem niezwykłej świętości; spraw za jej wstawiennictwem, byśmy zwyciężyli wszelkie pokusy i gorliwie dążyli do świętości, jak nam nakazałeś. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Komentarze 3 komentarze

avatar

Bardzo dziękuję Bogu za charyzmat Sióstr Elżbietanek, bez Was świat byłby smutniejszy.Niech Bóg błogosławi każdą Siostrę Elżbietankę i obdarzy Zgromadzenie licznymi powołaniami.

avatar

Święta Elżbieto, Ty byłaś w pełni otwarta i gotowa na wezwanie Boże. Nie pozwoliłaś pogrążyć się w przemijających rzeczach tego świata, wyrzekając się ich świadomie. Zaangażowałaś się z całych swoich sił dla ludzi niosąc pomoc potrzebującym. Szczególną miłością darzyłaś ubogich i chorych. Z miłości przeżywałaś z nimi ich dolę. W każdej sytuacji życiowej wypełniałaś Wolę Bożą, nawet wtedy, gdy ta była wobec Ciebie twarda i wymagała od Ciebie tego, co najdroższe. Jednak to wszystko było możliwe tylko dzięki temu, że w ciszy i modlitwie szukałaś siły. Nasze Założycielki obrały Ciebie jako Patronkę. Spraw, byśmy nauczyły się od Ciebie uwalniać od niepotrzebnych rzeczy tego świata, wskaz nam na to, że tylko miłość się liczy. Tylko wtedy, gdy modlitwa będzie źródłem siły i wolności, będziemy zdolne za Twoim wzorem do podejmowania zadań, jakich Bóg od nas oczekuje. Święta Elżbieto, bądź dla nas wzorem. Zanieś potrzeby naszego Zgromadzenia przed Boży Tron. Wprowadź nas na drogę miłości Boga i ludzi. Prosimy Cię o to, byśmy trwały w Twoim duchu, który jest duchem Ewangelii. Niech Duch Założycielek oraz Patronki św. Elżbiety żyje nadal w naszych sercach. Pozdrawiam wszystkie Siostry i zapewniam o pamięci:)

avatar

Dzisiaj w sposób szczególny pozdrawiamy i zapewniamy o pamięci modlitewnej! 🙂
Dziękujemy za wszelkie dobro, które dzięki Wam, Drogie Siostry, stało się naszym udziałem.

Rodzinka Wiśniewskich 🙂

Wyślij komentarz