Co nam w sercu gra?

W dniu 26.11.2011 w domu u Sióstr Elżbietanek w Szczyrku odbyło się po raz pierwszy Spotkanie Młodych. Temat przewodni brzmiał: ?Co nam w sercu gra??. 
Na spotkanie przybyło kilkanaście osób z różnych parafii diecezji bielsko ? żywieckiej i nie tylko. Wszystko rozpoczęło się o godzinie 10.00. Najpierw wszyscy przybyli uczestnicy wykonali swoje identyfikatory, następnie wspólnie poprzez zabawę zapoznaliśmy się i zawiązaliśmy wspólnotę. Śpiew, który był prowadzony przez koleżankę Jadzię przygotował wszystkich do dalszych etapów spotkania ściśle ze sobą powiązanych.
 O godz.11.00 mieliśmy możliwość wysłuchać konferencji, którą wygłosił ks. Piotr Hoffmann. Mówił między innymi o  tym, że w naszych sercach grają różne melodie…
Zobacz zdjęcia…

Czas adwentu ma być dla nas czasem sprawdzenia wszystkich instrumentów, kabli, by właściwa melodia w nas grała. Pan Bóg chce mieć w niebie najlepszych wykonawców, a naszym zadaniem jest dostać się na pierwsze miejsca w niebieskiej liście przebojów.  Konferencja dała dużo do myślenia nad swoim życiem, nad swoim postępowaniem i nad tym, co mi w sercu gra. Kolejnym punktem dnia było Spotkanie z Jezusem podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu oraz podczas trwania sakramentu pokuty  i pojednania. Kulminacyjnym momentem była Eucharystia. Po przemyśleniach nad swoim życiem, po pracy nad swoim ?duchem?, wyciszeni, a jednocześnie umocnieni i radośni przeszliśmy na smaczny obiad. Zgodnie z planem na koniec spotkania odbyły się warsztaty pakowania prezentów. Każdy mógł nauczyć się w jaki sposób z przedmiotów, które mamy w zasięgu ręki można stworzyć piękne opakowania, pudełka i dekoracje. 

Spotkanie Młodych to forma wyciszenia i przygotowania się do zbliżającego się adwentu.
 W trakcie tego spotkania próbowaliśmy sobie odpowiedzieć na zadane pytanie – Jaki mamy obraz Boga? Co tak naprawdę gra w naszych sercach? Czy jest to melodia, która zbliża nas do Boga?

Już dziś Siostry Elżbietanki zapraszają na kolejne Spotkanie Młodych, które odbędzie się
w  okolicach Wielkiego Postu, o czym wcześniej poinformujemy.

Bliższych informacji udziela:

s.M. Helena
tel. 604 100 406 lub 784 850 158
e-mail: s.helena@interia.pl

 

Wyślij komentarz