„Dla Ciebie, bo… jesteś wyjątkowa”


relacja-plakatW dniach 18 do 22 stycznia 2014 roku w Wiśle Uzdrowisku odbyły się rekolekcje dla dziewcząt, które okazały się rekolekcjami dla VIP. Dlaczego?

Przyjechały cztery wyjątkowe dziewczyny, a wszyscy spodziewaliśmy się tłumów. Już w pierwszych chwilach rekolekcji potwierdziła się wyjątkowość uczestniczek, które Pan sam wybrał i zaprosił do bliskości z sobą. Każda otrzymała własny pokój, co zachęciło je do głębszych osobistych refleksji, pomogło w  wyciszeniu i dobrym wypoczynku.

Pielgrzymowałyśmy razem z Mojżeszem drogą Dekalogu poprzez konferencje, które wygłosił o. Adam Szustak dominikanin. Wyjątkowy był sposób, w jaki przybliżył nam Boże przykazania i perspektywa spojrzenia na nie daleka od tradycyjnego patrzenia na Dekalog.

Po każdej krótkiej konferencji miałyśmy czas na osobistą modlitewną refleksję, co dawało możliwość głębszego wniknięcia w ich treść i konfrontacji z dotychczasowym życiem i postępowaniem.

W programie było Forum, podczas którego padały odpowiedzi na licznie stawiane przez uczestniczki pytania, dotyczące nie tylko treści konferencji, ale życia religijnego, wiary oraz powołania zakonnego.

Czas był maksymalnie zagospodarowany i nie było mowy o nudzie. Chociaż był zaplanowany zimowy rekolekcyjny wypoczynek, a aura była jesienno-wiosenna to jednak nie przeszkodziło nam w aktywnym korzystaniu z piękna otaczającej nas okolicy.

W niedziele na rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o jedność chrześcijan uczestniczyłyśmy w nabożeństwie ekumenicznym, które odbyło się w tym roku w kościele parafialnym pw. MB Wniebowziętej w Wiśle Centrum, na które przybyli przedstawiciele Kościoła Ewangelicko ? Augsburskiego i Katolickiego. Podczas wspólnej modlitwy wysłuchaliśmy koncertu chóru z parafii ewangelickiej.

Codziennie uczestniczyłyśmy w Eucharystii, która odprawiana była w tutejszej kaplicy. We wtorek odwiedziłyśmy pustelnię św. Franciszka i św. Klary, do której wędrowałyśmy aż 6 km. Tam było nam dane głębokie przeżycie sakramentu pokuty i pojednania oraz uczestnictwo we Mszy świętej, którą odprawił dla nas o. Beniamin OFM, przełożony tamtejszej wspólnoty.

Po powrocie czekało nas spotkanie ze św. Elżbietą i błogosławioną Marią Luizą Merkert. Dzięki multimedialnym prezentacjom przeniosłyśmy się w historię powstania Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety i a następnie przewędrowałyśmy przez Europę, Amerykę i Kontynent Afrykański poznając posługę Sióstr Elżbietanek.

Wdzięczne za miłą atmosferę podczas całego czasu trwania rekolekcji, siostrzaną troskę i opiekę wyjeżdżałyśmy ze łzami w oczach i żalem, że zima przyszła dopiero teraz na zakończenie naszych rekolekcji. Chociaż były to tylko trzy pełne dni, to jesteśmy bogate  wrażeniami z tego wyjątkowego czasu. Już tęsknimy za następnym spotkaniem dla VIP.

 Zdjęcia wkrótce…

Wyślij komentarz