Dzień Skupienia dla Sióstr

W ostatnią niedzielę października w Domu Prowincjalnym odbył się dzień skupienia dla Sióstr Zakonnych naszej Archidiecezji. Na skupienie, które rozpoczęło się Adoracją Najświętszego Sakramentu przybyło wiele Sióstr. Wraz z nami obecny był ks. Jerzy Mikuła SDB, który celebrował Eucharystię a także skierował do nas słowo. Podczas homilii powiedział, że każdy z nas może być dzisiejszym Bartymeuszem. Jezus wychodził, z Jerycha i wtedy niewidomy żebrak zaczął wołać: ?Jezusie, Synu Dawida ulituj się nade mną??. Ojciec porównał dzisiejszy dzień skupienia do ?przejścia Jezusa w tym dniu, w tym czasie, w tej chwili?. Jezus przychodzi, aby nas uzdrowić. Daje nam szansę, daje nam MIŁOŚĆ. Czy ją wykorzystam? Może nie wrócę nikomu wzroku czy słuchu, może nie uzdrowię sparaliżowanego, jak Jezus, ale chcę się uczyć od Mojego Mistrza i Pana tej prostej codziennej Miłości. Małe gesty wykonane przez nas wobec innych osób to znak nadziei dla cierpiącego człowieka. Ostatnio przeczytałam taki fragment, którym chciałam się podzielić właśnie teraz przy okazji pełnienia małych czynów, małych cudów w naszym życiu. ?Życie chrześcijańskie niezależnie od pełnionych funkcji ? polega na zstępowaniu z wyżyn własnego egoizmu do dolin dobroci i miłości?.

Podczas konferencji Ojciec mówił o całkowitym oddaniu się Bogu. O ponownym odkryciu jeszcze raz na nowo swojego powołania. Podał przykład całkowitego zaufania Abrahama jak i Maryi, która patronuje nam szczególnie w miesiącu październiku. Bóg składa propozycję Abrahamowi: ?Wyjdź z twojej ziemi rodzinnej i z domu twego ojca do kraju, który ci ukażę?. Tak jak u Abrahama to opuszczenie domu, tego co najbliższe i najdroższe, tak u nas osób zakonnych, opuszczenie wymarzonej placówki, dobrych sióstr, z którymi się dogaduję, ludzi, z którymi się dobrze współpracuje. Zmiana placówki to wezwanie, które przeżywane z wiarą pomaga nam przetrwać trudne chwile, które pomaga nam się otworzyć na MIŁOŚĆ.
Teraz, kiedy przeżywamy Rok Wiary prośmy Pana, naszego Oblubieńca, aby przymnażał nam wiarę każdego dnia, byśmy w codzienności odkrywali Jego Miłość względem nas, a także abyśmy umieli się dzielić tą Miłością z innymi, szczególnie w naszych wspólnotach. 

Zobacz  zdjęcia…

Wyślij komentarz