Dzień Skupienia Rodziców Sióstr

Kolejne wielkopostne spotkanie z Rodzicami sióstr juniorystek odbyło się w niedzielę 27.03.2011 r. w Domu Prowincjalnym. Rozpoczęliśmy o godzinie 10.00. Naszych rodziców przywitała Siostra Prowincjalna M. Hieronima Zymela wraz z naszą S. Mistrzynią Miriam Szczerbą. Także O. dr Lucjusz Wójtowicz  OFM przywitał wszystkich przybyłych.  Na spotkaniu była również obecna S. M.  Kanizja Zaborowska.

Następnie przeszliśmy do kaplicy pod wezwaniem N.S.P.J, aby uczestniczyć w Adoracji Najświętszego Sakramentu, podczas której  była możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania. O godzinie 11.00 O. Lucjusz celebrował Eucharystię, którą ofiarował za naszych Rodziców i Rodzeństwo. Po zakończonej Mszy Św. zjedliśmy wspólny posiłek, przygotowany przez nasze Siostry. Po obiedzie  Rodzice uczestniczyli w konferencji przygotowanej przez O. dr Lucjusza, a następnie wspólnie wysłuchaliśmy montażu słowno ? muzycznego pt. ?Przez krzyż do zmartwychwstania? przygotowanego przez Siostry Juniorystki. Teksty przeplatane były wielkopostną muzyką. Wszystkim bardzo się podobało, a czytane teksty zapadły głęboko w sercach wszystkich uczestników. Następnie zasiedliśmy do stołu, aby wspólnie porozmawiać. Nasze spotkanie zakończyło się Koronką do Bożego Miłosierdzia.


Takie spotkania są zawsze wielką radością dla każdej z nas, ale przede wszystkim dla naszych Rodziców. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim dzięki którym to spotkanie mogło się odbyć.
Naszych Rodziców zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Wyślij komentarz