Figura bł. Matki Marii Merkert

W sobotę 15 października br. w kościele pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela Ks. Proboszcz Edward Kopka uroczyście poświęcił figurę Bł. Marii Luizy Merkert, która umieszczona została w głównym ołtarzu. Z wielką radością uczestniczyłyśmy w tym wyjątkowym dla całego naszego Zgromadzenia wydarzeniu. Nasza Bł. Matka zajęła miejsce obok patrona Parafii – św. Jana Chrzciela- wokół którego stoją  figury św. Wojciecha i  św. Jacka. Pozostało jeszcze miejsce dla św. Jadwigi, która w najbliższym czasie również ma na stałe zagościć w kościele. Autorem drewnianych rzeźb jest Pan Piotr Kłosek.
Kościół w Orzeszu – Zawiści jest pierwszym w naszej diecezji, w którym „zamieszkała” bł. Śląska Samarytanka. Parafianie czczą bł. Marię Luizę Merkert już od 3 lat, kiedy do Parafii sprowadzone zostały jej relikwie.
 
 
 
 Do Zawiści przyjechałyśmy w czwórkę: S. Wikaria M. Alberta, S. M. Estera, S. M. Anna i S. Zofia.  W sobotnie popołudnie spotkałyśmy się ze wspólnotą Dzieci Maryi, a później razem z parafianami uczestniczyłyśmy w modlitwie różańcowej, prowadząc rozważania do kolejnych radosnych tajemnic, w których łączyłyśmy ewangeliczne sceny z przesłaniem jakie pozostawiła  po sobie bł. Maria Merkert. Ku naszej wielkiej radości w modlitwie wziąło udział wiele dzieci, które modliły się nawet po… łacinie (!). Po różańcu uczestniczyłyśmy we Mszy św., podczas której prowadziłyśmy liturgię Słowa. Miałyśmy możliwość podzielenia się z parafianami naszym przeżywaniem powołania zakonnego podczas wygłoszonego słowa. Podczas Mszy św. Ks. Proboszcz poświęcił figurę Bł. Marii Luizy. W niedzielę, podobnie jak w sobotę uczestniczyłyśmy we Mszach św.  ubogacając je słowem i śpiewem.
Wszystkie jesteśmy zachwycone nową figurą i dziękujemy Dobremu Bogu za to, że cześć naszej Błogosławionej Matki wciąż się rozszerza. Mamy nadzieję, że jak najwięcej sióstr będzie miało możliwość nawiedzenia kościoła w Zawiści. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia tej parafii i modlitwy za wstawiennictwem Śląskiej Samarytanki w  tym nowowybydowanym kościele.   Trwając w modlitwie o nowe powołania w Roku Życia Konsekrowanego mamy nadzieję, że Pan powoła nowych młodych z miejsca, w którym nasza Błogosławiona znalazła swoje mieszkanie.
 
 

 

Wyślij komentarz