Postulat

 

P1070676Postulat ? jest to etap, w czasie, którego postulantka rozeznaje swoje powołanie i poznaje charyzmat naszego Zgromadzenia. Postulat jest czasem próby, etapem formacji przygotowującym do nowicjatu. Powinien trwać przynajmniej sześć miesięcy. Warunkami koniecznymi do przyjęcia są:

  • dobrowolny wybór naszej formy życia
  • przydatność umysłowa, moralna i społeczna
  • zdrowie fizyczne i psychiczne konieczne do spełniania zadań w naszym Zgromadzeniu
  • szczera wola do podjęcia życia wspólnego

Komentarze 18 komentarzy

avatar

[matko boza blagam o powrot dozdrowia i dalsza i opieke nademna i moja rodzina piotrprosze o modlitwe bog zaplac piotr

avatar

szczęść Boże nazywam się Paulina Agnieszka Konopińska Mam problem bo jestem po maturze i po studiach i moim pragnieniem jest poświęcać cię bogu bo go kocham nad życie chcę pomagać młodzieżą zagubionym i matką i dzieciom a także chcę pomagać bezdomnym i potrzebującym i chorym i samotnym bo wiem co to jest za bul kiedy się nie mam nikogo ponieważ dlatego bo niedawno w marcu pochowałam tatę i mam kolejne pytanko czy jaki któryś zakon mnie zachciał by przyjąć będę bardzo wdzięczna Pozdrawiam Paulina Agnieszka Konopińska

avatar

szczęść Boże podaję swój numer tel. 500498507

avatar

Szczęść Boże, Paulina 🙂
Odpowiedź wysłałam do Ciebie mailem.
Pozdrawiam +

avatar

Jak możesz być po maturze i studiach w wieku 22 lat ( wtedy) jak obecnie robisz dopiero w wieku 29 lat szkole i kilka lat dopiero do matury .

avatar

szczęść Boże czy Bym, mogłam Się zgłosić Do nowicjatu Czyli do zakonu obecnie mam 22 lata Bardzo mi na tym, zależy aby byś w Nowicjacie u was mieszkam W Inowrocławiu z mamą i Dwiema Siostrzyczkami swoim Natalką i Angeliką Moje hobby to Śpiew pomaganie ludziom chorym i jak i starszym i potrzebującym chodzę do szpitala i karmię chorych ludzi i mówię im o bogu naszym ojcu jak mój Tatuś zmarł to nie winiłam oto boga że tak się stało bo wiem że jak jest w niebie to że go tam już nic nie boli i też wiem że jest mu tam dobrze bo się już nie meszy Pozdrawiam Paulina Agnieszka Konopińska

avatar

Szczęść Boże, Paulino!

Napisałam do Ciebie prywatną wiadomość na adres mailowy.

Pozdrawiam!
+

avatar

witam:) czy, aby wstąpić do zgromadzenia trzeba wcześniej przejść przez aspiranturę zewnętrzną i wewnętrzną? czy można od razu do postulatu? pozdrawiam:)

avatar

Aniu, to konieczne, ale czas aspirantury może być skrócony. Chodzi o to, aby dziewczyna, która chce wstępuje do Zgromadzenia choć troszkę je poznała, a siostry poznały ją. Każda osoba to przecież inna historia… Pozdrawiam Cię ciepło i życzę wiele odwagi… Zapraszam… 🙂

avatar

witam ; ) A ile trwa ten okres aspirantury? Wtedy jest sie juz u siostr tzn mieszka sie z nimi ?

avatar

Szczęść Boże, Kingo! Podczas aspirantury ZEWNĘTRZNEJ nie mieszka się jeszcze w klasztorze, tylko w rodzinnym domu – czas jej trwania nie jest ściśle określony – trwa do momentu kiedy dziewczyna np. skończy szkołę, czy będzie miała 18 lat. Aspirantura WEWNĘTRZNA to następny etap – tu mieszka się już z nami:). Ten czas trwa przynajmniej pół roku – do rozpoczęcia postulatu:)

avatar

szczesc boze. jak wyglada wstapienie do zakonu? czy jezeli jestem pewna swojego wyboru w 100% to czy musze odbyc aspirature zewnetrzna?

avatar

Szczęść Boże,

Mam na imię Agnieszka, w tym roku ukończyłam 26 lat. Rozważam aktualnie wstąpienie do zakonu, ponieważ wiem, iż jest to decyzja, którą należy podjąć po ówczesnym głębokim przemyśleniu i odnalezieniu w sobie powołania. Bardzo bym prosiła o informację gdzie należy się zgłosić i jakie wymogi należy spełnić. Dodam, że ukończyłam studia licencjackie na kierunku Pedagogika Wczesnoszkolna i Pedagogika Przedszkolna, a w tym roku czeka mnie obrona pracy magisterskiej. Moją pasją jest sprawianie radości innym, pomocy dzieciom( ludziom) niepełnosprawnym i sprawianiu uśmiechów na ich twarzach.

avatar

Szczęść Boże, Agnieszko!
Odpowiedź wyślę na Twojego maila.
Pozdrawiam serdecznie!

avatar

szczęść Boże, czy aspirantura zewnętrzna jest konieczna pytam bo mam 22 lata? czuję powołanie zakonne
obecnie zbieram dokumenty potrzebne do zakonu. pozdrawiam

avatar

Szczęść Boże, Natalio 🙂
Praktykujemy tą formę „zapoznania się” z naszym Zgromadzeniem, ponieważ konieczna jest przynajmniej minimalna znajomość z prowadzonym przez nas życiem… Każda historia człowieka jest indywidualna, dlatego zapraszamy do osobistego kontaktu z S. Mistrzynią M. Albertą w Katowicach.

Zapewniam o modlitwie za Ciebie 🙂 +

avatar

Szczęść Boże, mam na imię Dorota i jestem studentką pielęgniarstwa. Po skończeniu studiów chcę wstąpić do zakonu i zostać siostrą ale nie chcę też rezygnować z zawodu który bardzo lubię. Czy w Waszym zgromadzeniu jest to możliwe i jak by to mogło wyglądać?. Jeszcze chcę zapytać jak długo trzeba się zapoznawać z siostrami zanim dziewczyna poprosi o przyjęcie np. do aspiratu?
Serdecznie pozdrawiam wszystkie siostry.

avatar

Szczęść Boże, Dorota! Pielegniarstwo to akurat coś co u nas się bardzo przydaje 🙂 Szczegółową odpowiedź na Twoją wiadomość posyłam na maila. Pozdrawiam!

Wyślij komentarz