I Śluby Siostry Faustyny

DSC_0719Kolejna dziewczyna oddała swoje młode życie Bogu, zaufała Mu i uwierzyła wezwaniu „Pójdź za mną”. Rozpoznała powołanie i pełna nadziei odpowiedziała Jezusowi, że chce żyć jak On i być znakiem dla świata. „Wielbi dusza moja Pana  i raduje się duch mój w Bogu, Zbawicielu moim” – te słowa z dzisiejszej Ewangelii, wyśpiewane przez Maryję  w drodze do Ain Karim, wypełniały serca wszystkich zgromadzonych w Domu Prowincjalnym w Katowicach.  S. M. Faustyna Glinka złożyła dziś Bogu I Śluby Zakonne! W takich chwilach raduje się serce każdej elżbietanki… 

Ania wstąpiła do naszego Zgromadzenia 2 lata temu, w zeszłym roku cieszyłyśmy się z jej obłóczyn –wtedy właśnie Ania otrzymała nowe imię – Maria Faustyna. Na czas formacji nowicjackiej wyjechała do Puszczykowa pod Poznaniem, gdzie wspólnie z trzema innymi nowicjuszkami z dala od najbliższych, ale w bliskości Jezusa, uczyła się zakonnego życia… Po rocznym nowicjacie S. Faustyna wróciła do Katowic, by we wspólnocie katowickiej prowincji złożyć I Śluby Zakonne.Uroczystej Eucharystii, podczas której S. Faustyna ślubowała Bogu życie radami ewangelicznymi, przewodniczył Wikariusz Biskupi ds. życia konsekrowanego – Ks. dr Mieczysław Godziek, a współcelebransami byli: Ks. dr Tomasz Kusz – kapelan Domu Prowincjalnego – oraz Ks. Andrzej Kumor.

Maryja wzięta do nieba przypomina o przyszłości, czekającej tych, którzy żyją zgonie z Bożą wolą. Podczas homilii Ks. dr M. Godziek rozpoczynając od przywołania historii życia żołnierza, któremu obrazek z MB Częstochowską ofiarowany przez jego własną matkę ocalił życie podczas wojny, podkreślał jak ważnym jest przykład życia rodziców w życiu religijnym dzieci. Wyjaśnił również sens zakonnej konsekracji.

DSC_0524Po homilii S. Faustyna wypowiedziała odważnie słowa profesji i na ręce S. Prowincjalnej M. Hieronimy Zymeli złożyła Śluby zakonne. Następnie otrzymała czarny welon, medal Zgromadzenia i wianek – to znaki wyrażające jej ślubowanie.

Na dzisiejszą uroczystość z Krośnicy przyjechali rodzice, dwie siostry i brat Neoprofeski oraz najbliższa rodzina. Dla rodziny Państwa Glinków ten dzień był wyjątkowy. To przecież w rodzinie rozwijało się powołanie, z którego dziś cieszy się nasze Zgromadzenie. Oprócz rodziny w uroczystości uczestniczyły mieszkanki Domu Prowincjalnego oraz Siostry przybyłe z innych placówek. Dla większości z nas – sióstr – ten dzień to kolejna rocznica złożenia Pierwszej Profesji. Miałyśmy możliwość przypomnienia sobie tego wyjątkowego dnia.

S. Faustyna złożyła dziś Bogu obietnicę życia ślubami przez jeden rok – to pierwszy etap „junioratu”, który w naszym Zgromadzeniu trwa 5 lat. Dopiero po nich siostry mogą złożyć śluby wieczyste, czyli oddać swoje życie na zawsze umiłowanemu nade wszystko Bogu. Gdy po Mszy św. s. Faustyna dziękowała Kapłanom oraz Siostrom Przełożonym za wszelkie otrzymane dobra, prosiła też o modlitwę. Prośmy Maryję, Pierwszą Konsekrowaną kobietę, której uroczystość wniebowzięcia dziś świętowaliśmy, by wstawiała się u Boga za naszą nową Profeską, upraszając jej dar wierności złożonym ślubom czystości, ubóstwa i posłuszeństwa…

Zobacz zdjęcia z uroczystości…

Komentarze (1)

avatar

Pięknie Siostro Faustyno 🙂 ! Promieniejesz radością, pozytywną energią i szczęściem. Na pewno, znając Ciebie przyniesiesz wszystkim wiele ciepła, dobrych rad i dasz nie jednym dziewczynom przykład, że nie warto bronić się przed głosem Boga tylko pójść za Jego sercem.

Wyślij komentarz