Imieniny S. Prowincjalnej

slonecznik z biedronkami

Dnia 27.09. 2013 r., w 171. rocznicę założenia naszego Zgromadzenia, w całej naszej Prowincji obchodziliśmy imieniny naszej Kochanej S. Prowincjalnej M. Hieronimy. Świętowanie rozpoczęliśmy uroczystymi nieszporami, natomiast o godzinie 19.00 rozpoczęła się rekreacja. Obecni byli: Ks. dr Tomasz Kusz, O. Proboszcz Michał Śliz OP oraz licznie zebrane Siostry na czele z Solenizantką – S. Prowincjalną. S. Mistrzyni Ines wraz ze współsiostrami odebrały krótką scenkę. Poszczególne pory roku: wiosna, lato, jesień, zima składały S. Prowincjalnej życzenia, wspólnie zaśpiewałyśmy piosenki ułożone na tę okoliczność. Śmiechu, radości i wzruszeń było co nie miara. Po krótkiej przerwie, zjedzeniu dobrych cukierków, odbyła się dalsza część programu artystycznego. Na zaproszenie S. Wikarii Alberty do naszej wspólnoty specjalnie na ten dzień imienin przyjechał Pan Dionizy Brylka, który pochodzi z Dobrodzienia, gdzie w Parafii pw. Św. Magdaleny jest organistą, a także prowadzi firmę ?Dionizos?, zajmującą się oprawą wszelkich imprez masowych, a szczególnie muzyką elektroniczną połączoną z efektami świetlnymi, laserami oraz dźwiękiem przestrzennym. Wykonuje on różnego rodzaju muzykę, m.in. utwory Jean Michel Jarre?a, którego jest fanem. Wszyscy uczestnicy tego spotkani byli oczarowani, z przejęciem wpatrując i wsłuchując się w to, co dzieje się na naszej sali ? takiego czegoś jeszcze nigdy nie było w naszym domu. Wieczór pełen radości zakończył się wspólnie odśpiewanym Apelem Jasnogórskim.

Drugi dzień obchodów imienin Przewielebnej S. Prowincjalnej rozpoczął się uroczystą Eucharystią,której przewodniczył Ks. Proboszcz Parafii Mariackiej Andrzej Suchoń. Słowo Boże wygłosił do zebranych Sióstr i gości Ks. dr Tomasz Kusz, mówiąc m.in. o 4 zasadach czytania Słowa Bożego. Na początek kaznodzieja zacytował słowa św. Hieronima: ?Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa?. Pierwszym etapem poznawania Słowa Bożego jest systematyczność; druga zasada to zasada Miłości ? Miłości do Boga i ludzi. Lektura Pisma Świętego ma mnie budować, abym ja mogła ?budować? innych, innym mówić o Żywym Jezusie ? mówił kapłan. Kolejna zasada: Pismo Święte ma być jak lustro, w którym mogę się przejrzeć. Tak jak bez lustra nie jestem w stanie zobaczyć swojej twarzy, tak bez Pisma Św. nie będę potrafiła odkryć, kim jestem, kim jest dla mnie Bóg, jakie Jezus ma dla mnie zadanie, co mam robić. Czwarta i ostatnia zasada to zrozumieć Pismo Św. Przez tekst Pisma Świętego mam zrozumieć, co ma mi do powiedzenia Jezus w danej chwili, mam je rozumieć po kawałku, po fragmencie. Muszę próbować tym Słowem żyć. Wystarczy jedna myśl, abym mogła wzrastać i zbliżać się ku Bogu. Po zakończonej Uczcie Duchowej Siostry oraz goście zeszli na śniadanie, by tam przy wspólnym stole dzielić się radością tego dnia, tej chwili.

Na koniec w ramach życzeń dla Kochanej S. Prowincjalnej pragnę przytoczyć słowa refrenu jednej z piosenek śpiewanej podczas rekreacji przez Siostry: ?Żyj nam zdrowo, żyj 100 lat, prowadź nasz zakonny świat, w górę, w niebo, aż po tron, gdzie nas czeka Boży dom?. Ciesząc się radością z uczestnictwa w tym święcie, zapewniamy Kochaną S. Prowincjalną o naszej pamięci i modlitwie.

s. Piotra

Zobacz zdjęcia z uroczystości…

 

Wyślij komentarz