Jubileusz 25-lecia Ślubów Zakonnych

?Ogromnie weselę się w Panu, dusza moja raduje się w Bogu moim?.


DSCN0581Dzień 25. 05. 2013 r. dla Sióstr Domu Prowincjalnego szczególnie dla  s. M. Klaudii Jutrzenki oraz s. M. Emiliany Głowackiej był dniem pełnym radości i wdzięczności. Bo oto w tym dniu nasze Współsiostry obchodziły Jubileusz 25 – lecia Ślubów Zakonnych. Uroczystej Eucharystii, którą koncelebrowało 8 Kapłanów przewodniczył Wikariusz Generalny Ks. prał. Grzegorz Olszowski. W homilii  ks. Grzegorz mówił o radości, o tym, że każde powołanie jest jedyne i niepowtarzalne. Każde jest ważne, bo Bóg ma dla każdego z nas swój plan. Miłość Boga jest bezinteresowna, bezgraniczna i w końcu bezwarunkowa. Bóg nie stawia nam żadnych warunków, wybiera, kiedy chce, jak chce i kogo chce.
Ks. Prałat powiedział, że każda osoba konsekrowana szczególnie Siostry Jubilatki są takim widzialnym znakiem, że warto żyć dla Jezusa, że Jemu warto poświęcić swoje życie. Jezus nie wchodzi na siłę w nasze życie, On czeka daje nam wolny wybór. Każdego dnia podpowiada jak mamy żyć, co mamy robić.  Czy ja Go słucham? Czy daję Mu szansę, aby On do mnie mówił?
Na koniec kaznodzieja złożył życzenia dla Sióstr Jubilatek i każdego z nas, który przybył na tę piękną uroczystość.: ?Bądźmy trwali, wierni Bożej Miłości, by Miłość do Oblubieńca była coraz to piękniejsza?.
Po zakończonej Eucharystii kapłani oraz zaproszeni goście udali się do auli na wspólne świętowanie przy stole.

s.M.Piotra

Zobacz zdjęcia z uroczystości

Komentarze (1)

avatar

Życzę Siostrom kolejnych pięknych jubileuszy i aby świadectwo życia radykalnie poświęconego służbie Bogu i ludziom było wzorem dla innych młodych dziewcząt, które czują w sercu zaproszenie Oblubieńca do życia radami ewangelicznymi.

Wyślij komentarz