Jubileusz Życia Zakonnego

?Oto jest dzień,

który dał nam Pan,

weselmy się

i radujmy się nim,

Alleluja?.

 

Jubileusz Zakonny to czas szczególnych łask, to nie tylko święto danej siostry, ale jest to święto całego Zgromadzenia, Prowincji czy domu, w którym Siostra posługuje. Dzień 14.04. 2012 r. dla wspólnoty Sióstr Domu Prowincjalnego jak i całej naszej Prowincji był dniem wielkiej radości, bo oto 5 sióstr obchodziło swój Jubileusz Zakonny.
50 ? lecie Profesji Zakonnej obchodziły 4 nasze Współsiostry: s. M. Ewarysta Mnochy,
s. M. Silentia Gaś, s. M. Bogna Uzar, s. M. Daniela Czaja. Natomiast s. M. Telesfora Warnke obchodziła Jubileusz 65 ? lecia Profesji Zakonnej. Dzień Jubileuszu przypadł w Oktawie Wielkanocy, więc radość jest podwójna.
        Eucharystię w naszej kaplicy pw. N.S.P.J celebrował Metropolita Katowicki Ks. Abp Wiktor Skworc wraz z wieloma Kapłanami, którzy zgromadzili się wokół ołtarza.

Zobacz zdjęcia z Uroczystości

Ks. Arcybiskup podczas homilii wspomniał, że kiedy Pan powołuje to trzeba na to wezwanie odpowiedzieć, iść za Nim, głosić światu Ewangelię. ?Weszłyście na drogę rad ewangelicznych, tzn. leczyłyście i leczycie rany tego świata, bo służba to leczenie. Pan wzywa po imieniu, wezwał każdą z Was, dziękuję wam, że odpowiedziałyście na wezwanie i poszłyście służyć, za waszą wierność, cierpliwość, radość? ? powiedział Ks. Abp Skworc. Wspomniał też, że coraz mniej osób czyta Ewangelię. Jednak jedyną Ewangelia, jaką przeczytają jest świadectwo naszego życia. Na koniec Ks. Abp zadał pytanie: pewnie zastanawiamy się, co dalej po Jubileuszu. Na to pytanie odpowiada nam sam Jezus w dzisiejszej Ewangelii: ?Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię całemu stworzeniu?. Zastanawiamy się  jak tu głosić Ewangelię, kiedy sił brak, krzyż codziennych obowiązków jest cięższy, coraz to więcej chorób?
         Ks. Abp Wiktor wspomniał o tzw. ?zapleczu modlitewnym?. Mamy się, za kogo modlić
i ofiarować to, co jest dla nas trudne. Módlmy się za Misjonarzy i Misjonarki, za wasze siostry, oni potrzebują naszego wsparcia. Ewangelię Jezusa możemy głosić wytrwałością, cierpliwością, miłością do drugich osób, dobrym słowem, uśmiechem. ?Macie do zrobienie jeszcze wiele rzeczy?? powiedział na koniec Ks. Abp.

 Na zakończenie Mszy Św. Siostry Jubilatki skierowały słowa podziękowania w stronę Ks. Abp Wiktora Skworca oraz na ręce Przewielebnej Siostry Prowincjalnej M. Hieronimy Zymeli całej Wspólnocie, Siostrom, Gościom i Dobrodziejom naszego Zgromadzenia.
Po zakończonej uczcie duchowej Siostry Jubilatki wraz z Kapłanami, Współsiostrami oraz zaproszonymi gośćmi udały się na uroczysty obiad.

Zmartwychwstałemu Jezusowi ? naszemu Oblubieńcowi polecamy nasze Współsiotry i prosimy Pana Boga o łaski potrzebne, zdrowie i siły dla Czcigodnych Sióstr Jubilatek ? na dalszą posługę w Zgromadzeniu Sióstr św. Elżbiety, by, gdy przyjdzie dzień spotkania, Pan powiedział ? zapraszam do Siebie, mieszkań u Mnie jest wiele.

 

s. M. Piotra

Komentarze (1)

avatar

On Was wybrał i powołał,
On ukochał i zaślubił…
On najlepszym jest Pasterzem,
więc owieczki swej nie zgubi!
Niech Was wspiera swoją mocą
i potrzebne zsyła łaski.
Niech prowadzi dniem i nocą,
niech oświeca swoim blaskiem.
On Was nigdy nie opuści
i swą miłość da bez miary.
W Nim zwycięstwo, więc niech wzrasta
to maleńkie ziarno wiary…

Wyślij komentarz