Kapituła Prowincjalna

W dniach od 31 stycznia do 4 lutego w naszej prowincji będzie miałao miejsce bardzo ważne wydarzenie – Kapituła Prowincjalna. W każdej prowincji kapituła taka odbywa się raz na sześć lat. Do Domu Prowincjalnego w Katowicach przyjechała  z Rzymu Matka Generalna M. Samuela Werbińska. Wraz z Radą naszej Prowincji oraz wybranymi wcześniej delegatkami wspólnie modlą się i obradują.

Siostry Kapitulantki zjechały sie do Domu Prowincjalnego już w niedzielę wieczorem. Od poniedziałkowego poranka wspólną Eucharystią pod przewodnictwem Ks. dziekana Andrzeja Suchonia rozpoczęła się Kapituła.

Zobacz zdjęcia z rozpoczęcia Kapituły

  • Najważniejsze zadania Kapituły
    „Do najważniejszych zadań zwyczajnej Kapituły Prowincjalnej należą:
  • wybór przełożonej prowincji i jej rady;
  • opracowanielub zmiana Statutów prowincji, w ramach Konstytucji i Dyrektorium, aby je w razie konieczności przystosowaćdo warunków miejsca i czasu;
  • zbadanie życia duchowego i stanu majątkowego prowincji, nowe ukierunkowanie naszego apostolatu zgodnie z wymaganiami Kościołai kierownictwa zakonnego;
  • zbadanie i omówienie dostarczonych przez siostry wniosków i propozycji, jak również innych ważnych spraw prowincji” (Konstytucje 258)

Komentarze 5 komentarzy

avatar

Wszystkiego dobrego darow Ducha sv. dla nowej Wladzy modlimy sie Siostry z Ostrawy

avatar

ooo! Witamy Ostrawę! Dziękujemy za każdą modlitwę!

avatar

Niech Duch Święty oświeca i prowadzi.
Modlimy się za S.Prowincjalną i Siostry Radne.
siostry z Pawonkowa

avatar

Jeźnik z całego serca dziękuje Kochanej Siostrze Prow.Fabioli za okazywane Matczyne Serce przez całe lata słuząc Zgromadzeniu. Również Radzie Prowincjalnej. Nowemu Zarządowi i Siostrze Prowincjalnej Hieronimie życzymy…Dobry i miłosierny Bóg niech otacza swą opieką i błogosławi po wstystkie czasy …życzę by wszystkie siostry chętnie i z radością wypełniały obowiązki powołania… Pamiętające w modlitwie s.Jolanta i s.Magdalena.

avatar

Bardzo dziękuje za zyczenia i zapewnienie o modlitwie. Ja tez w modlitwie się z Siostrami łączę. Szczęśc Boże!

Wyślij komentarz