Kontakt

Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety

 Prowincja Katowicka

ul. Warszawska 52

40 – 008 KATOWICE

Wyświetl większą mapę

tel. (032) 258-76-56

tel. (032) 782 32 67

faks: (032) 206-87-59

e-mail: referat@elzbietanki-katowice.pl

Inne prowincje oraz regiony: 

 

 

 •  Prowincja Niemiecka: Schwestern Von Der Heiligen Elisabeth
  Provinz Deutschland
  Altvaterstr. 8, 14129 BERLIN (Schlachtensee)
 • Prowincja Norweska: St. Elisabethsøstrenes Kongregasjon
  Den Norske Provins
  Munkerudveien 52, N – 1165 O S L O
 • Prowincja Włoska: Via dell` Olmata 9, I – 00184 ROMA

 

 • Region w Brazylii: Irmãs de Santa Elisabete
  61.900 –000 MARACANAÚ – CE, Rua Prof. José Henrique da Silva N° 5050
  Cx.P.10, Brasil
 • Region w Rosji:Siostry Elżbietanki
  Mira 16, a/я 83, 630024 NOVOSIBIRSK
  2 oй пер Мυрα 16, a/я 83 , 630024 Новосибирск 24

nr konta Prowincji Katowickiej:

56 1240 2959 1111 0000 3125 9817 BANK PEKAO SA

Administracja i projekt strony :

ahulin91@gmail.com

Komentarze 51 komentarzy

avatar

W intencji obrony mojej pracy magisterskiej, szczęśliwego znalezienia pracy po studiach oraz o wartościowego człowieka dla mnie, który stanie się moim mężem a także o dar miłości dla niewidomej koleżanki.

avatar

Drogie Siostry.
Proszę o modlitwę wstawienniczą do Pana Boga w intencji Błogosławieństwa Bożego dla miłości, która mnie spotkała, a o którą modliłem się z wiarą i ufnością przez wiele lat, byśmy razem założyli dobrą i szczęśliwą rodzinę. Proszę o rozpalenie serca tej kobiety względem mnie, żeby taka miłość zaowocowała dobrem. Mam nadzieję, że nie będzie to kolejna porażka w moim życiu?
Proszę również o to, by mój ojciec nie podejmował złych i nieodpowiedzialnych decyzji oraz o pomyślną operację dla mamy, żeby dobry Bóg miał naszą rodzinę w opiece.
Dziękuję za modlitwę.
Piotr

avatar

OBY CI SIĘ TO WSZYSTKO SPEŁNIŁO PIOTRZE

avatar

Kochane siostry mam córkę waszą imienniczkę która jest chrześniaczką mojej siosrty Renaty to właśnie ona prosiła o takie imię dla niej niestety teraz ja proszę Was kochane siostry o modlktwę dla niej o łaskę zdrowia a jeśli to możliwe za Waszym wstawinnictwem w Boga o cód powroru do zdrowia ją wraz zjej chorobą lekarze pozostawili samej sobie twierdząc że nie ma dla niej pomocy ja jednak wiem że dla Boga nie ma żeczy nie możliwych proszę Was o pomoc mldlitewną

avatar

Kochane Siostry i wszyscy kto może. Błagam o podlitwę za moją mamusię. Jest w stanie ciężkim w szpitalu, z wieloma chorobami , ktorze się zaostrzyły. Błagam Boże nie zabieraj jej jeszcze. Matuchno badż przy niej.

avatar

Proszę o modlitwę w intencji mojego Taty o szczęśliwą wieczność .

avatar

prosze aby bog mi wybaczyl moje grzechy prosze o modlitwe w intencji uzdrowienia mnie
z depresji, poranień i lęków prosi darek

avatar

Szczęść Boże
Kochane Siostry z całego serca proszę o modlitwę za Męża mojej siostry Krzysztofa o Łaskę uzdrowienia.
Tydzień temu stwierdzono u niego czerniaka złośliwego, najprawdopodobniej z przerzutami co daje niewielkie szanse na przeżycie dlatego błagam Siostry o modlitwę i jeśli to możliwe o Mszę Świętą w Jego intencji
Krzysztof ma 32 lata jest Tatą dwóch cudownych chłopców Kacperka który ma 4,5 roku i Konstantego który ma 2,5 roku
Bardzo pragnie żyć i razem z Żoną cieszyć się wychowywaniem Synów.
Bóg Zapłać za każde westchnienie.
Z wdzięcznością i modlitwą Joanna i Łukasz Kulczak z Dziećmi

avatar

Szczęść Boże

Jestem szczęśliwą żoną i mamą czterolatka Jasia.
Proszę o modlitwę.

Pochodzę ze Strzelec Opolskich i serdecznie i bardzo chciałabym podziękować Wam drogie Siostry a Szczególnie Siostrze Konsolacie. Mojej katechetce i Nauczycielce, która nauczyła mnie kochać Jezusa i odnajdywać swoje powołanie, dzięki niej rozumiem i umiem tak wiele.

Leczę ludzi, jestem terapeutą, potrzebuję bardzo światła Pana i rozeznania, oraz wsparcia dla podopiecznych z trudnościami i pogubionych dzieci z którymi pracujemy.
Potrzeba im modlitwy, aby zrozumieli, że jest ktoś kto ich kocha.

avatar

Szczęść Boże, P Magdaleno Siostra Konsolata dziękuje za te słowa, pamięta o Pani i codziennie się modli.

avatar

Szczęść Boże P. Magdaleno, dziękujemy za tak piękne słowa i świadectwo o naszej Współsiostrze. Oczywiście przekażemy jej te ciepłe słowa. Pozdrawiam i zapewniamy o modlitwie.

avatar

szpital katastrofa… zwłaszcza oddział wewnętrzny. szacunek dla pacjenta – jak widzą to ok, jak nie widzą żaden. od czego są salowe? od podawania ścierki i mówienia gdzie nie posprzątane? czy od sprzątania? moja mama jest cięzko chora, nie zdążyła do ubikacji. ja musiałam posprzątać. nie rusza mnie to, bo robiłam to w domu. ale chyba nie po to przychodzę do szpitala do mamy, żeby myć podłogę.pielęgniarka spojrzała i psiknęła odświeżaczem głupkowato sie do mnie uśmiechając, bo ona nie jest od sprzątania. a ja jestem? salowe znają trud pracy. a jak się nie podoba to trzeba zmienić. i ten żal, że tu wszyscy robią pod siebie i ona MUSI sprzątać i już ma dość… taki oddział. ale co lepsze na wewnętrznym w większości starsi ludzie, którzy ledwo się poruszają, albo wcale. a w ubikacji/łazience przed wejściem próg zwalniający w wysokości 2/3 cm. ja jestm zdrowa, kafelki śliskie i mało co nie ujechałam, bo ktoś brał prysznic i mokra podłoga. a nie mówię o chorych. nie dziwię się, że tak jak mama wolała założyć pampersa i robić pod siebie. bo bała się iść.

CIEKAWE JAK DŁUGO TEN KOMENTARZ TU BĘDZIE. PEWNIE GO USUNIECIE.

bylam z mamą w wielu szpitalach, ale ten najgorszy jeśli chodzi o personel. poszłam do Pani Doktor, otrzymałam odpowiedź, że mama wszystko wie i ona nie ma nic do dodania. szkoda że mama nie wszystko kojarzy i dla niej wszystko było ok, i nie wie po co jest w szpitalu. tyle info od lekarza.

może i są wyjątki, na innych oddziałach, ale nie na WEWNĘTRZNYM

avatar

sama pracuje z osobami chorymi nie jesteśmy w stanie zapewnić spełnienia wszystkich próśb chorych, rodzina najczęściej obojętna wobec ich potrzeb przychodzą tylko po pieniądze. nie chcą wokół nich nic zrobić .=postawa roszczeniowa i pretensjonalna- niedługo każdy sam będzie musiał zadbać o opiekę wobec bliskich ponieważ personelu już brakuje i nie będzie do kogo pretensji a pacjenci często { nie wszyscy} wulgarni i niewdzięczni

avatar

Rodzina przychodzi po pieniądze? trzeba wiele dobrel woli by tak widzieć ludzi. Wiem, że to inne warunki, ale odmówiono mi prawa do zobaczenia się z bliską osobą. Gdyby pani Ewa nie musiała tam pracowac, może byśmy dostali prawo pielęgnowania naszych chorych? Pani Ewo- zamiast narzekać, prosze poszukać lepszej pracy, bo niczenigo dobrego pani nie zdziała z taką postawą.

avatar

Ze smutkiem stwierdzam, że w szpitalu ELŻBIETANEK w Katowicach ostatnio nie podoba mi się.
Kiedyś była tam lepsza opieka medyczna ( np. 20-30 lat temu).

Była pacjentka.

avatar

Proszę o wstawiennictwo w modlitwie o poznanie, przyjęcie oraz wypełnienie Woli Bożej, co do powołania życiowego syna Rafała (lat 23) oraz córek Magdy (lat. 19) i Marty (lat. 13).
O światło Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej.
O umocnienie w chorobie cukrzycy córek Magdy i Marty.
O rozeznanie co do decyzji przeprowadzki.
O umocnienie zgromadzenia Elżbietanek ! 🙂

avatar

Dziękuję Bogu za wszystkie Jego łaski, jakich w życiu doznałem; także te wypraszane na modlitwie.
Życzę Siostrom coraz owocniejszego przeżywania czasu w duchu charyzmatu Zgromadzenia.
Zapraszam do lektury moich wierszy m.in. na stronie głównej internetowej: http://www.wjmikulski.pl
oraz do słuchania mojej poezji śpiewanej religijnej, m.in. na stronie:
https://www.youtube.com/user/poezja1959
Szczęść, Boże

avatar

Szczęść Boże. Proszę o modlitwę za moją mamę Marię, o łaskę szybkiego powrotu do zdrowia po złamaniu kręgosłupa oraz o wyleczenie chorób przewodu pokarmowego. Bóg zapłać.

avatar

Bardzo prosze o cud uzdrowienia dla Ksiedza Pralata Mariana Rajchela.
Bardzo prosze o cud,w intencji uwolnienia, uzdrowienia mnie z mojej choroby.
Bog zaplac.Sylwia Wojtowicz.

avatar

Szczęść Boże,

Chciałem Siostry prosić o wsparcie modlitewne. O złagodzenie bólu w sercu, zabranie gniewu, pomoc w znalezieniu swojego miejsca na ziemie, za moją przyszłą żonę, Kamila, Wojtka, Kinga oraz Kasię. Niech Pan Bóg prowadzi nas do szczęścia swojego i naszego oraz nie pozwoli abyśmy stanęli mu na drodze do tego celu.

Z wyrazami szacunku i wielką wdzięcznością,

Mateusz

avatar

W intencji Ojca Klaudiusza o łaskę zdrowia i światło Ducha Świętego na czas głoszenia rekolekcji wielkopostnych

avatar

Dzień dobry,

mam na imię Patrycja i chciałabym zaproponować Państwu wykonanie nowej strony internetowej. Proponujemy bardzo korzystne warunki finansowe i wyręczamy naszych klientów w wielu sprawach.

Jeśli są Państwo zainteresowani, to z przyjemnością zaprezentujemy szczegóły naszej propozycji. Gwarantuję, że trudno znaleźć na rynku bardziej atrakcyjną.

Bardzo proszę o odpowiedź na adres sprzedaz@densito.pl lub kontakt z działem handlowym pod numerem 792-519-647.

Serdecznie pozdrawiam, Patrycja Kot

avatar

Wanna chat over the phone? Click here to see the number –
https://vasil.pige.lank/b4jYi

avatar

Drogie Siostry, dziękuję za Waszą posługę dla Kościoła i wiernych, proszę o modlitwę za mnie o znalezienie dobrze płatnej pracy, która pozwoli mi utrzymać godnie rodzinę oraz da możliwość realizacji spraw jakie Duch Święty wkłada w moje myśli i serce.

Wyślij komentarz