Lednica 2018

Razem  z młodzieżą brałyśmy udział w XXII Spotkaniu Młodych LEDNICA2000. W autokarze wypełnionym po brzegi jechało 6 elżbietanek naszej Prowincji. Duchowymi opiekunami byli księża: Ks. Dawid Majka i Ks. Łukasz Zagórski. Po nocy spędzonej w drodze dotarłyśmy na miejsce czuwania – pole nad jeziorem, gdzie prawdopodobnie odbył się chrzest Polski. Dziesiątki tysięcy młodych z całej naszej Ojczyzny, a także delegacje z innych krajów, zebrali się, by wielbić Boga. Modlitwa wyrażała się przede wszystkim w radości, tańcach i śpiewie, ale na spotkaniu nie zabrakło też momentów słuchania, ciszy i adoracji.

Na miejscu spotkałyśmy wiele naszych Sióstr z innych Prowincji – każde takie spotkanie było wielką radością. Wszystkie razem czuwałyśmy w Centrum Powołniowym w wyznaczonej dla naszego Zgromadzenia godzinie. Rozmawiałyśmy z zainteresowanymi młodymi o odkrywaniu powołania, a wszystkich częstowałyśmy szerokim uśmiechem.  

Hasłem  tegorocznej „Lednicy” było słowo „JESTEM”. Odkrywaliśmy jego sens w trzech etapach spotkania: 1. JESTEM – Jak patrzy na Mnie Jezus. 2. JESTEM – Prawdziwe spojrzenie na siebie i innych. 3. JESTEM – Nowe narodziny. Każdy z uczestników otrzymał symbole spotkania: Zwierciadło prawdziwego spojrzenia z napisem: „Ponieważ drogi jesteś w moich oczach, nabrałeś wartości i Ja Cię miłuję” (Iz 43,4), flagę Polski (prezent od Pana Prezydenta Andrzeja Dudy z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę) oraz świecę.

Oczywiście planujemy wyjazd na XXIII Spotkanie LEDNICA2000 !

Zobacz zdjęcia…

Wyślij komentarz