Kraje

 
Obecnie nasze Zgromadzenie prowadzi działalność w Polsce, Niemczech, Austrii, Czechach, Włoszech, Danii, Szwecji, Norwegii, Izraelu, Rosji, Litwie, Ukrainie, Gruzji.
Krajami typowo misyjnymi są:
Siostry posługując w tych krajach chcą ludziom pokazać Prawdziwą Miłość i mówić im o wielkiej dobroci Boga. Siostry zajmują się praktycznie wszystkim: pracują w szpitalach, domach opieki, katechizują dzieci, pomagają biednym ?

Komentarze 4 komentarze

avatar

Szczęść Boże! mam takie pytanie: czy siostry w Izraelu mają swój dom formacyjny?? Chodzi mi o to czy jakaś dziewczyna może wstąpić do Waszego zgromadzenia ale od razu w Ziemi świętej??
Bardzo serdecznie pozdrawiam!! 🙂

avatar

Weroniko! W Izraelu nie mamy Domu Formacyjnego. Jeśli ta dziewczyna byłaby Polką miałaby formację w Polsce. Mamy taki przypadek, że dziewczyna poznała elżbietanki w Ziemi świętej, ale do Zgromadzenia wstąpiła w Prowincji Poznańskiej (placówki w Izraelu należą właśnie do tej prowincji), odbyła formację, kilka lat była w Polsce, a teraz służy w ZIemi świętej. Pozdrawiam serdecznie!

avatar

To znaczny tak: jeżeli dziewczyna odczuwa powołanie do misji, to formacje odbywa w Polsce, a może wyjechać po ślubach?? 🙂

avatar

Jeśli ktoś ma powołanie misyjne to mocno wierzę w to, że Pan Bóg zrealizuje te jego pięne pragnienia. Nasze Zgromadzenie ostatnimi laty mocną włączas się w misyjną działalność Kościołą. Wyjazd na misje jest możliwy po ślubach wieczystych i po uprzedniej zgodzie przełożonych. Nasze misjonarki same mogłyby chyba powiedzieć najlepiej, że pielęgnowały w swym sercu to wyjątkowe powołanie i nadszedł taki czas, że mogły wyjechać. Pozdrawiam serdecznie, Weroniko i dziękuję za wszystkie Twoje komentarze.

Wyślij komentarz