Kazachstan

Kazachstan, Republika Kazachstanu, państwo położone w Azji Środkowej, nad Morzem Kaspijskim. Na północy graniczy z Rosją, na południu zTurkmenistanem, Uzbekistanem i Kirgistanem, na wschodzie z Chinami. Stolica: Astana. Większe miasta: Ałma Ata,Karaganda, Czymkent, Semej (dawniej Semipałatyńsk). Język urzędowy: kazachski. Klimat umiarkowany kontynentalny, z dotkliwymi mrozami w zimie i wielkimi upałami w lecie. Roczne sumy opadów niskie. Ponad 2/3 powierzchni Kazachstanu zajmują pustynie lub półpustynie. Leżące w centrum jeziora oraz na zachodzie bagna są zasolone. W środkowej części kilka stałych rzek (Ural, Syr-daria, Irtysz, Turgaj). Trawiaste stepy na północy stanowią najżyźniejszy region kraju. Występuje tu bogactwo gatunków zwierząt, od wilków i niedźwiedzi po myszoskoczki i nornice żyjące na pustyniach i stepach.

Adres Atyrau:

Siostry Elżbietanki

Avangard 3/34 a

060009 Atyrau

E-mail: misjekazahstan@gmail.com

Kazachstan

Założona:23. 08. 2008r.

Dom pod wezwaniem bł. Marii Luizy Merkert.

Działalność: prowadzenie świetlicy dla dzieci i młodzieży przy Administraturze Apostolskiej w Atyrau, posługa w kościele, praca w biurze, pomoc biednym i potrzebującym.

Siostry: S. M. Zofia, S. M. Zyta, S. M. Kryspina, S. M. Mirosława.

 

 

Adres Uralsk:

Siostry Elżbietanki

Mikrorajon Żenis, dom 21/10-11

090014 Uralsk

Kazachstan

Tel./Fax: +7 (7112) 256618

E-mail: s.Uralsk@gmail.com

 

Założona:27. 09. 2009r.

Dom pod wezwaniem św. Elżbiety

Działalność: praca przy parafii, w kościele i katecheza.

Siostry: S. M. Filipa, S. M. Teresa.

 

Początki……

 

W roku 2007 bp Janusz Kaleta zwrócił się do władz naszego Zgromadzenia z prośbą o utworzenie w Atyrau nowej placówki Sióstr Św. Elżbiety. 1 czerwca 2007 r. Dekretem Ojca Świętego Benedykta XVI, uznającym cudowne uzdrowienie przypisywane wstawiennictwu Służebnicy Bożej Marii Merkert, rozpoczęły się przygotowania do jej beatyfikacji. Matka Generalna Samuela Werbińska postanowiła otworzyć dwie nowe placówki misyjne w Kazachstanie i Paragwaju jako wotum za beatyfikacje.

22 sierpnia pracę na kazachstańskiej ziemi rozpoczęły trzy siostry elżbietanki: s. Filipa, s. Zyta i s. Weronika. Jesteśmy ogromnie wdzięczne za pozwolenie na otwarcie w domu sióstr kaplicy pod patronatem bł. Marii Luizy Merkert. Ufamy, że rozpoczęte dzieła wydadzą dobre owoce, przynosząc chwałę Kościołowi jak i błogosławieństwo dla rozpoczętych posług w parafii.

Pragniemy wyrazić podziękowanie za zaproszenie do pracy misyjnej bp Administratury w Atyrau Januszowi Kalecie i parafianom za miłe przyjęcie. Prosimy o wsparcie modlitewne, aby Siostry wykorzystały wszystkie łaski jakimi Pan będzie darzył i mogły dotrzeć do wszystkich potrzebujących oraz oczekujących  pomocy.

Komentarze (1)

avatar

Pokornie prosze o modlitwy o Milosierdzie Boze.

Wyślij komentarz