Nauczyć się kroków miłości…

 Na niedzielnym Dniu Skupienia dla młodzieży w Domu Prowincjalnym  zgromadziło się nas ponad 30. W atmosferze radości świętowaliśmy ostatnią niedzielę przed Wilekim Postem. Modlitwa i taniec wypełniły godziny bycia razem – z Bogiem  i z innymi młodymi. Tańcem na chwałę Pana mogą być nie tylko nasze wspólne gesty i ruchy… ale każdy dzień przeżyty w miłości dla Niego!

 

Nasze spotkanie rozpoczęło się o 9:00. Przywitała nas S. Prowincjalna Hieronima Zymela, dzięki czemu wszyscy mogli poznać niedawno wybraną nową Przełożoną naszej Prowincji.

Na Warszawską przybyły także nasze siostry z innych domów: S. Radna M. ALeksandra Leki, S. M. Natalia Ścierska, S. M. Bernadeta Leder, S. M. Samuela Wajdner (a wraz z nią 3 nasze aspirantki: Ania, Magda i Weronika).

Po przywitaniu sala rozbrzmiała psalmami – modliliśmy się Liturgiczną Modlitwą Kościoła.

I nadszedł czas na uwielbienie Boga tańcem – jak Dawid przed Arką! Najpierw nauka (a wszystkim szło na prawdę szybko), a potem…modlitwa: gestami, krokami, śpiewem… W sumie nauczyliśmy się 6 układów! … i przyznać trzeba, że dla Pana oddaliśmy naszego ducha…ale też nie mało naszych fizycznych sił:)…

Duch wprawdzie ochoczy… ale ciało słabe – nadszedła czas na pyszny elżbietański bigos:). Już na obiedzie był z nami obecny Ks. Piotr Kontny, który po posiłku zaserwował nam konferencję … a jego przekaz trafiał nie tylko do umysłu, ale przede wszystkim serca! Zapalił nas żarem miłości Trójcy Świętej, w której trwa nieustanne obdarowywanie się miłością – Trójca wiruje, tańczy (!), kipi Miłością…  Boskie osoby przenikają się nawzajem. Teologia nazywa to perychorezą. Ten termin oznacza dosłownie ?tańczyć wokół?. Można metaforycznie powiedzieć, że Osoby Trójcy są jak tancerze wirujący we wspólnym tańcu! Trzeba nam nauczyć się kroków do tego tańca!

W naszej kaplicy w ciszy adorowaliśmy Boga… a On mówił do nas… i przebaczał grzechy w Sakramencie pokuty…

Ukoronowaniem dnia była Eucharystia. Podczas najpiękniejszej uczty Miłości Bóg, który dał nam ciało, które ma Go chwalić, sam przyszedł do nas w Ciele…

Aby nasze życie było na Jego chwałę!  Codziennie…

Dzięki Ci, Panie, żeś mnie tak cudownie (a nie idealnie:) )stworzył… za Twoją Miłość, radość spotkania, za  wspólną modlitwę…

Zobacz zdjęcia

?

Komentarze (1)

avatar

Witajcie !!!
Chwała Panu w tym czasie który dobry Pan dał nam przeżyć w podczas tego pięknego dnia !!! BÓG ZAPŁAĆ siostrzyczką za to piękne dzieło , które tworzą z Bożą pomocą . Polecam gorąco każdemu i każdej z was kto odwiedza tę stronę . Jest to piękny czas doświadczenia Boga i jego wielkiej miłości .

„Deus caritas est”

Wyślij komentarz