Bł. Maria Luiza Merkert

Bł. Maria Luiza Merkert urodziła się 21.09.1817r. w Nysie na Śląsku Opolskim. W 1842r. razem z trzema mieszkankami Nysy dała początek Zgromadzeniu, którego głównym celem jest pielęgnacja chorych i opuszczonych w ich własnych mieszkaniach. Odznaczała się miłością Boga i bliźniego, wielkim miłosierdziem wobec chorych, ubogich, opuszczonych i sierot, których utożsamiała z Chrystusem. Była dla nich prawdziwym obrazem dobrego Samarytanina. Czyniła wszystko z głęboką wiarą, nadzieją i ufnością w opatrzność Bożą. Swe życie wewnętrzne ożywiała modlitwą i pobożnością do Eucharystii, Najświętszego Serca Jezusa, Matki Bożej i św. Elżbiety Węgierskiej, którą obrała za Patronkę Zgromadzenia. Dnia 5.05.1860r. złożyła śluby zakonne. Z roztropnością i sprawiedliwością kierowała Zgromadzeniem przez 22 lata. Nazywano ją Kochana Matką wszystkich, Matką ubogich, Śląską Samarytanką. Wyczerpana trudami i chorobą, zmarła w opinii świętości dnia 14.11.1872r. Jej relikwie spoczywają w kościele św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie.

Komentarze 5 komentarzy

avatar

blagam o zdrowie i blogoslawienstwo boze w moje rodzinie matko boza miej mnie i moja rodzine w swojej opiece prosze o modlitwe w te intencji bog zaplac piotr

avatar

Ukochana Matko pragnę Twojemu wstawiennictwu powierzyć Stanisława walczącego z guzem mózgu,to brat Twojej duchowej córki s.Kingi,wyjednaj mu u Tronu Boga potrzebne siły,wolę życia,nadzieję na powrót do zdrowia, szczególnie spójrz na niego jutro w dniu jego imienin, powierzam Ci jego żonę Marie prosząc dla niej o siły i niegasnącą nadzieję, lekarzom daj światły umysł , a nade wszystko wiarę,ze Bóg ma wszystko w swoich rękach.

avatar

Pokornie Cię proszę, Boże w Trójcy Świętej Jedyny, udziel mi za przyczyną Bł.Marii Luizy Merkert łaski zdrowia i siły do walki z nowotworem.

avatar

Pokornie Cię proszę, Boże w Trójcy Świętej Jedyny, udziel mi za przyczyną św.Elżbiety łaski zdrowia i siły do walki z nowotworem
oraz nadziei i wiary, że Bóg jest Wszechmogący.

avatar

Matko byłaś kobietą,blagam o zdrowie w sferze kobiecej.

Wyślij komentarz