Bł. Maria Luiza Merkert

Bł. Maria Luiza Merkert urodziła się 21.09.1817r. w Nysie na Śląsku Opolskim. W 1842r. razem z trzema mieszkankami Nysy dała początek Zgromadzeniu, którego głównym celem jest pielęgnacja chorych i opuszczonych w ich własnych mieszkaniach. Odznaczała się miłością Boga i bliźniego, wielkim miłosierdziem wobec chorych, ubogich, opuszczonych i sierot, których utożsamiała z Chrystusem. Była dla nich prawdziwym obrazem dobrego Samarytanina. Czyniła wszystko z głęboką wiarą, nadzieją i ufnością w opatrzność Bożą. Swe życie wewnętrzne ożywiała modlitwą i pobożnością do Eucharystii, Najświętszego Serca Jezusa, Matki Bożej i św. Elżbiety Węgierskiej, którą obrała za Patronkę Zgromadzenia. Dnia 5.05.1860r. złożyła śluby zakonne. Z roztropnością i sprawiedliwością kierowała Zgromadzeniem przez 22 lata. Nazywano ją Kochana Matką wszystkich, Matką ubogich, Śląską Samarytanką. Wyczerpana trudami i chorobą, zmarła w opinii świętości dnia 14.11.1872r. Jej relikwie spoczywają w kościele św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie.

Komentarze 18 komentarzy

avatar

blagam o zdrowie i blogoslawienstwo boze w moje rodzinie matko boza miej mnie i moja rodzine w swojej opiece prosze o modlitwe w te intencji bog zaplac piotr

avatar

Ukochana Matko pragnę Twojemu wstawiennictwu powierzyć Stanisława walczącego z guzem mózgu,to brat Twojej duchowej córki s.Kingi,wyjednaj mu u Tronu Boga potrzebne siły,wolę życia,nadzieję na powrót do zdrowia, szczególnie spójrz na niego jutro w dniu jego imienin, powierzam Ci jego żonę Marie prosząc dla niej o siły i niegasnącą nadzieję, lekarzom daj światły umysł , a nade wszystko wiarę,ze Bóg ma wszystko w swoich rękach.

avatar

Pokornie Cię proszę, Boże w Trójcy Świętej Jedyny, udziel mi za przyczyną Bł.Marii Luizy Merkert łaski zdrowia i siły do walki z nowotworem.

avatar

Pokornie Cię proszę, Boże w Trójcy Świętej Jedyny, udziel mi za przyczyną św.Elżbiety łaski zdrowia i siły do walki z nowotworem
oraz nadziei i wiary, że Bóg jest Wszechmogący.

avatar

Matko byłaś kobietą,blagam o zdrowie w sferze kobiecej.

avatar

Mateńko dziękuję Ci za dotychczasową pomoc i składam przed Tobą prośbę o łaskę zdrowia, o pozwolenie lekarza medycyny pracy ,Matuchno błagam by potrzebne badania do pracy były dobre, żeby lekarz zezwolił na podjęcie pracy oraz na funkcjonowanie na nowej placówce. Mateńko ja ze swej strony obiecuję, że każdy dzień rozpocznę od Twoich słów. Matuchno nie odmawiaj mi swojej pomocy, nie zostawiaj mnie samej,proszę również o potrzebne zdrowie w sferze kobiecych spraw. Błagam o Twoją pomoc.

avatar

O szczególną łaskę zdrowia,dobrego samopoczucia.

avatar

Matenko pomóż mi nie zostawiaj mnie bez pomocy.

avatar

Matko przychodzę prosząc blagajac o Twoją pomoc,jeśli możesz wstaw się za mną w intencji mojej pracy w przedszkolu,wesprzyj mnie dodaj otuchy.

avatar

Ukochana Matko powierzam się twemu sercu prosząc o wstawiennictwo i pomoc w mojej pracy w przedszkolu i we wspólnocie,pomóż mi zrozumieć i funkcjonować w miejscu do którego przyszłam z posłuszeństwa.

avatar

AMEN!

avatar

O siły i zdrowie oraz wyrozumiałość dla s.Elżbiety,proszę Matko wypraszaj u Boga łaskę cierpliwości i wyrozumiałości dla mnie ze strony s.Elżbiety.

avatar

Modlimy się

avatar

O szczególną łaskę zdrowia,błagam Cię Matko,o dobre samopoczucie,pomóż mi,przecież jesteś Matką,nie możesz mnie zostawić bez twojej pomocy.

avatar

Matuchno nie zostawiaj mnie bez pomocy,błagam Cię jako Matkę i kobietę.

avatar

Mateńko nie zostawiaj mnie bez pomocy.

avatar

Pomóż mi nie zostawiaj mnie bez pomocy,Matko błagam nie karz mi czekać na twoje wstawiennictwo i pomoc u Boga.

avatar

Mateńko oddaję się w twoje ręce.

Wyślij komentarz