Obółczyny

DSC_0173„Pięknie to dla Jezusa żyć, czemuż być smutnym masz.
W Nim pełność możesz mieć, cóż Mu ty w ofierze dasz.”

W czwartek 11. 08. 2016 odbyły się obłóczyny, w naszej prowincji to dzień wielkiej radości. Po odbytych rekolekcjach nasza postulantka Barbara została przyjęta do Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety, otrzymała strój zakonny i nowe imię. Uroczystość rozpoczęła się w refektarzu. Tam postulantka Basia w obecności Księdza Kapelana Tomasza Kusza, Siostry Prowincjalnej M. Hieronimy Zymeli oraz licznie zebranych Sióstr wyraziła pragnienie oraz prośbę o przyjęcie jej do Zgromadzenia. Postulantka otrzymała z rąk S. Prowincjalnej habit i welon, po czym wyszła, aby się przebrać. Cała wspólnota w tym czasie modliła się różaniec, polecając nową siostrę opiece Maryi. Po chwili S. Nowicjuszka już w stroju zakonnym wraz z Siostrą Mistrzynią Albertą weszła do refektarza, po czym otrzymała nowe imię: S. M. Łucja, brewiarz – liturgiczną modlitwę Kościoła oraz Konstytucje Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety. Po ceremoniach wstępnych odbyło się nabożeństwo w kaplicy, gdzie prosiliśmy i polecaliśmy nową Siostrę Jezusowi. Ks. Tomasz w kazaniu wspomniał o symbolice szaty, mówił o postaciach z ST i NT, które przyjmowały szatę, jako symbol godności, opieki i Miłości, którą obdarza Bóg.
Przyodziać szatę – habit to oddać się na służbę, to być miłosierną Siostrą, to przyodziać się w nowego człowieka. W każdej chwili życia habit ma mi przypominać, że jestem służebnicą pańską, mam codziennie walczyć o Jego Miłość, oddawać swoje ręce, serce i dłonie dla Niego, dla innych. Po nabożeństwie ponownie zebraliśmy się w refektarzu na wspólnych życzeniach i kolacji. Dzień obłóczyn to zawsze dzień pełen radości, pokoju i dziękczynienia. Właśnie w tym dniu rodzi się dziecko, najmłodsza siostra we wspólnocie.

S. M. Łucja swoje zakonne imieniny będzie obchodzić 13 XII. Siostrze Nowicjuszce M. Łucji, która już za dwa dni rozpocznie nowicjat, życzmy, aby Jezus, Któremu chce służyć błogosławił ją każdego dnia, a Maryja – Matka wszystkich powołań niech otacza ją płaszczem matczynej opieki.

s. Piotra

Zobacz zdjęcia…

Komentarze (1)

avatar

siostrze nowicjuszce zycze by celem życia była świętość i by poprzez swój strój zakonny ukazywały ludziom wewnętrzną piękność innego świata oraz była dla tego świata prawdziwym świadectwem.

Wyślij komentarz