Ocal komuś życie…

O adopcji dowiedziałam się kilkanaście lat temu, gdy chodziłam jeszcze do liceum. Od tamtej pory podejmuję się duchowej adopcji dzieci poczętych prawie bez przerwy… Wierzę, że w ten sposób co 9 miesięcy ratuję jednego Człowieka, którego życie jest zagrożone aborcją. Ta modlitwa i troska o życie jest moją radością – sama nigdy nie będę miała dzieci, a mimo to mogę w tak bardzo konkretny sposób pomóc, by na świecie pojawił się kolejny cud życia… 

„Bronić życia i umacniać je, czcić je i kochać – oto zadanie, które Bóg powierza każdemu człowiekowi… ”

św. Jan Paweł II, Evangelium vitae

DUCHOWA ADOPCJA DZIECKA POCZĘTEGO to codzienna modlitwa w intencji jednego dziecka, którego życie jest zagrożone.  Do codziennej dziesiątki  różańca świętego i specjalnej modlitwy można dołączyć dodatkowe postanowienie. 

Szczególny dniem do podjęcia duchowej adopcji jest 25 marca – Uroczystość Zwiastowania – wspomnienie dnia, kiedy Jezus stał się człowiekiem pod sercem Maryi. W tym dniu należy publicznie (w wielu parafiach odprawiane są specjalne nabożeństwa oraz wyłożone księgi duchowej adopcji) lub prywatnie złożyć przyrzeczenie i przez dokładnie 9 miesięcy trwać w modlitwie.

Wszelkie informacje oraz dodatkowe materiały nt. duchowej adopcji można znaleźć na stronie https://duchowaadopcja.pl

Pomocą w modlitwie może być też aplikacja Adoptuj życie:Wyślij komentarz