Postulantki Afrykanki w Katowicach

29 i 30 stycznia w naszym domu przebywali wyjątkowi goście: postulantki  – Afrykanki! Pierwsze czarnoskóre postulantki naszego Zgromadzenia są w Polsce już od ubiegłorocznej zimy. 3 pochodzące z Kongo dziewczyny odczytały zaproszenie Chrystusa do naśladowania Go w elżbietańskiej wspólnocie, choć nasze Zgromadzenie nie ma jeszcze placówki na Czarnym Lądzie. Do wyjazdu na misję afrykańską przygotowują się już w Centrum Formacji Misyjnej  nasze siostry – jeszcze w tym roku mają wyjechać do Tanzanii, gdzie powstanie nasza pierwsza placówka w Afryce. Postulantki  odbywaja pierwszy etap formacji – postulat – w Poznaniu, tam też uczęszczały na kurs języka polskiego na Uniwersytecie Adama Mickiewicza – kurs zakończył się kilka dni temu, a nasze Afrykanki świetnie dogadują się już z nami po polsku:). Do Katowic przyjechały w konkretnym celu. Chciłay zobaczyć się z Matką Generalną M. Samuelą, która przyjechała do Katowic na Kapitułę Prowincjalną. Jeśli Bóg pozwoli Afrykanki w tym roku przyjmą nasz zakonny strój i rozpoczną nowicjat!
Zobacz zdjęcia

Komentarze 2 komentarze

avatar

Szczęść Boże!
Jeśli to nie tajemnica, to proszę napisać mi gdzie dokładnie otwieracie placówkę misyjną w Tanzanii? Tak na marginesie, to aktualnie jestem we wspólnocie Stowarzyszenia Misji Afrykańskich (SMA) i w Menchesterze przygotowuję się do wyjazdu na misje właśnie do Tanzanii i stąd moja ciekawość. Ja wyjeżdżam pod koniec lipca. Od połowy czerwca będę w Polsce. Siostrom Elżbietankom serdecznie gratuluję misyjnego zaangażowania, które znam od paru lat, najpierw Ameryka Południowa, a teraz Afryka-Wspaniale! Oby tak dalej, bo jak mawiał Jan Paweł II „Kościół albo jest misyjny albo nie ma go wcale” Gorąco pozdrawiam, z Panem Bogiem! x. Marek Gałuszka

avatar

Nasz dom znajdować się będzie w diecezji Kahama w
miejscowości USHIROMBO-MAGANZO. Nasza Matka bł. Maria Luiza Merkert mówiła: „Gdy otwiera się dla nas nowe pole pracy i możemy rozszerzyć działalność na inne tereny, gorąco pragnę, na ile nasze siły pozwolą, byśmy tam pracowały na chwałę Bożą i dla dobra cierpiącej ludzkości” (15 czerwca 1863 r.)
😀
Życzymy potrzebnych sił w pracy misyjnej!

Wyślij komentarz