Razem z Polską Misją Katolicką w Berlinie

5-6 lutego

Do Berlina pojechałyśmy na zaproszenie naszych Sióstr z Niemiec, które przyjęły nas bardzo serdecznie w Domu Prowincjalnym. W sobotę wieczorem oraz w niedzielę wraz z innymi elżbietankami ? Polkami służącymi w Niemczech- gościłyśmy w Polskiej Misji Katolickiej Księży Salezjanów. Podczas Mszy świętych w pięknej bazylice pw. św. Jana Chrzciciela włączyłyśmy się w śpiew i czytania. Przybliżyłyśmy wszystkim nasz charyzmat oraz posługę w wielu miejscach świata. Dzieląc się z wszystkimi zgromadzonymi radością naszego elżbietańskiego powołania tańczyłyśmy również śpiewając ?O św. Elżbieto nasza Matko?. Parafia, w której gościłyśmy wspomaga elżbietańską  działalność w Ziemi Świętej ? nasza obecność była więc również wielkim ?Bóg zapłać? za wszelkie dobro, jakim wspierane są  nasze siostry w działalności na rzecz sierocińca w Betlejem.

 

Do Berlina pojechałam z czterema siostrami: s.M. Klarysą Kryściak, s.M. Edytą Godziek, s.M. Piotrą Wiśniewską i s.M. Wiktorią Goska. Po drodze zabrałyśmy ze sobą z Drezna s.M. Dolores Pyka, w Berlinie z otwartymi ramionami czekała na nas inicjatorka całego dzieła s.M. Bernadetta Broda. Na miejscu dołączyły jeszcze s.M. Andrea Salabura, s.M. Agnes Markuszewska i s.M. Magdalena Łosiak. Tak więc w sumie było nas 10. Tą sporą grupą reprezentowałyśmy nasze Zgromadzenie. Na jedną z Mszy św. w niedzielę przyszły również nasze niemieckie siostry, więc w kościele było nas jeszcze więcej! Przy wejściu do kościoła wierni mogli obejrzeć wystawę zdjęć z krajów, w których posługują nasze siostry oraz zapoznać się z publikacjami o naszym Zgromadzeniu.

Wrażeń z pobytu w Niemczech przywiozłyśmy ze sobą sporo. Miałyśmy także możliwość obejrzenia naszego szpitala na Tempelhof ? po obiedzie s.M. Chiara Lipinski oprowadziła nas po oddziałach. Oprócz spotkania z Polakami z Misji Katolickiej przede wszystkim doświadczyłyśmy na własnej skórze, ze nasze Zgromadzenie, choć  obecne w różnych krajach jest połączone międzynarodową jednością ? serc, charyzmatu? Nasza dzielona z tamtymi siostrami radość pomnażała się wielokrotnie w ich i naszych sercach!

Po powrocie mogłyśmy zaśpiewać w naszej katowickiej wspólnocie: ?Wo zwei oder drei in meinem Namen versammelt sind, da bin Ich mitten unter ihnen .? (Mt 18,20)

DZIĘKUJEMY za możliwość wyjazdu i prosimy o modlitwę , by również na niemieckiej ziemi  młodzi z odwagą odpowiadali na Chrystusowe ?Pójdź za Mną?.

Zobacz zdjęcia z Berlina

Komentarze (1)

avatar

Tak, radość z tego spotkania jest wciąż w moim sercu. Niech Bóg błogosławi wszystkim ludziom, których tam spotkałyśmy…

Wyślij komentarz