Rekolekcje wielkopostne z siostrami

?

Obchodzony rok Życia Konsekrowanego jest doskonałą okazją, abyśmy więcej i częściej dawały innym świadectwo naszego powołania. Wiele szkół i parafii chętnie zaprasza nas, abyśmy podzieliły się  – szczególnie z dziećmi i młodzieżą ? tym, jak żyjemy i opowiedziały o naszej codzienności przeżywanej z Jezusem. Tym co bardzo nas cieszy jest fakt, iż wielu Księży Proboszczów w tym wyjątkowym roku poprosiło nas o poprowadzenie rekolekcji wielkopostnych dla dzieci i młodzieży.

Mamy już za sobą rekolekcje w Parafii MB Różańcowej w Świętochłowicach ? Chropaczowie, gdzie gościłyśmy 10 marca podczas spotkania z młodzieżą Zespołu Szkół Ogólnokształcących  nr 2.  W dniach 14 ? 16 marca prowadziłyśmy rekolekcje dla Zespołu Szkół Specjalnych i Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej  w Parafii św. Rodziny w Katowicach Brynowie.

Prowadziłyśmy rekolekcje również poza terenem naszej Archidiecezji, gdzie na co dzień posługują nasze siostry z Prowincji Toruńskiej. W dniach 3 ? 8 kwietnia gościłyśmy w Parafii MB Nieustającej Pomocy aż Bydgoszczy, głosząc rekolekcje dla dzieci ze Szkoły podstawowej  oraz młodzieży z Gimnazjów nr 22 i 23.

Przed nami jeszcze rekolekcje w Parafii Przemienienia Pańskiego w Katowicach dla szkoły Podstawowej (13-15 kwietnia) oraz w Parafii Ducha Świętego w Tychach (18-20 kwietnia) dla Szkoły Podstawowej nr 10 i 37 oraz Gimnazjów nr 3 i 10.

Podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą szerzymy kult naszych świętych: św. Elżbiety i bł. Marii Luizy Merkert. Opowiadamy również o tym szczególnym powołaniu w Kościele jakim jest życie konsekrowane. Podczas spotkań z młodzieżą staramy się również pomóc w dobrym przygotowaniu się do zbliżających się świąt Zmartwychwstania poprzez przygotowanie do spotkania z Przebaczającym Chrystusem w sakramencie pokuty i pojednania. Gdziekolwiek jesteśmy modlimy się z razem z parafianami o nowe powołanie kapłańskie i zakonne.

Dziękujemy wszystkim, którzy podczas tych wszystkich spotkań towarzyszą nam duchowo i wspierają swoją modlitwą.

s. Zofia i s. Piotra

Wyślij komentarz