Relacja z imienin

W piątek, 5 października 2012 uroczystymi nieszporami rozpoczęliśmy świętowanie imienin naszej S. Prowincjalnej M. Hieronimy Zymela. Nieszporom przewodniczył Proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP – Ks. Dziekan Andrzej Suchoń. Po  zakończonej modlitwie wszyscy udali się do refektarza na wspólną kolację. O godz. 19:00 na dużej sali odbyła się ?rekreacja?. Na sam początek wystąpiła młodzież zakonna wraz z S. Mistrzynią M. Krzysztofą. Zebranym została rozdana (wydana specjalnie na tę okazję) gazetka: ?Serce Katowic? z najnowszymi wiadomościami. Siostry zaśpiewały i zatańczyły piosenkę: ?Serce kształtuje się według tego co kocha?. Na zakończenie z dużym czerwonym sercem – poduszką udały się do Siostry Prowincjalnej składając z serca płynące życzenia.

Drugim punktem radosnego spotkania był występ chórku dziecięcego z Orzegowa: ?Róże św. Elżbiety? pod przewodnictwem Pani Renaty Suski. Dzieci wykonały piosenki m.in. o naszej Patronce św. Elżbiecie Węgierskiej, chwaląc Pana i dając radość innym szczególnie S. Prowincjalnej. Na tych uroczystościach były obecne Siostry z Domu Prowincjalnego, placówek oraz zaproszeni goście m.in. Ks. Proboszcz Andrzej Suchoń oraz O. Michał Śliż. W sobotę rano o godz.7:00 w kaplicy NSPJ  Domu Prowincjalnego odbyła się uroczysta Msza Św. sprawowana w intencji S.Prowincjalnej. Wraz z Proboszczem O. Michałem Eucharystię koncelebrowało 3 Kapłanów:  O. Sikorski OMI, nasz Kapelen O. Biernat oraz Przeor Dominikanów O. Andrzej Kuśmierski.

Po uczcie duchowej zebrani udali się na wspólne śniadanie, a następnie odbyła się zaplanowana przez S. Prowincjalną konferencja Sióstr Przełożonych. 

Zobacz zdjęcia z imienin…

Wyślij komentarz