Rio na Śląsku – relacja

Rio2Byłyśmy na Światowych Dniach Młodzieży! Towarzyszyła nam ta sama gorąca atmosfera pełna radości, co młodym zgromadzonym na Copacabanie.
Trzy dni spędzone w Piekarach były dla wszystkich wielkim świętem radosnej wiary młodego Kościoła. Dniami pełnymi dobroci, która promieniowała zewsząd? Od pierwszych chwil pobytu na spotkaniu dało się odczuć otwartość organizatorów. Młodzi wolontariusze z KSM-u (i nie tylko) spisali się świetnie! Księża: Krzysztof Biela i Marcin Wierzbicki – pomysłodawcy i główni prowadzący z radością wprowadzali w każde wydarzenie. Ks. Krzysztof i Ks. Marcin nie ograniczali się jednak tylko do przemówień ze sceny, ale cały czas byli obecni wśród młodych. Przechodzili, rozmawiali, rozwiązywali bieżące problemy, odbierali telefony od tych którzy akurat czegoś potrzebowali? Ks. Krzysztof Nowrot wygłosił cykl konferencji. Dzieląc się swoim doświadczeniem posługi duszpasterskiej zapraszał do odwagi bycia uczniem Jezusa. Na scenie jak ryba w wodzie czuł się tez główny konferansjer, nie tylko zapowiadał ale również dzielił się swoją wiarą. W klimat modlitwy doskonale wprowadzał i towarzyszył w niej zespół Twoje Niebo (http://twojeniebo.pl/) W najważniejszych wydarzeniach Światowych Dni Młodzieży mogliśmy uczestniczyć razem z młodymi zgromadzonymi na plaży Copacababna. Umożliwił to telemost. Na telebimie oglądaliśmy to, co aktualnie działo się w Rio. Nie tylko oglądaliśmy, ale żywo uczestniczyliśmy w tych wydarzeniach. To nie był tylko obraz i dźwięk, ale prawdziwa łączność modlitwy i zasłuchania w słowa Papieża Franciszka! Kolejnym źródłem dobroci był każdy uczestnik spotkania. Wzajemna życzliwość, otwartość i radość wypełniała wszystkich. I jeszcze jedno źródło – o którym może powinnam napisać na początku ? Żywy Jezus obecny w Najświętszym Sakramencie! Podczas całego spotkania w kościele za sceną trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Cały czas do kościoła wchodzili młodzi, inni wychodzili napełnieni Bożą obecnością. W konfesjonałach czuwali księża. Wielu młodych pojednało się z Bogiem w spowiedzi.
Podczas całego spotkania obok ?Rio-Cafe? funkcjonował też namiot powołaniowy. Zawsze można było się tam ?poczęstować? ulotką obecnych na spotkaniu zgromadzeń, a w wolnych od programu chwilach spotkać którąś z nas. Szczególnie w sobotę do namiotu zaglądało wiele osób, aby porozmawiać, pobyć trochę z nami czy zadać jakieś konkretne pytanie dotyczące powołania.

Na Rio na Śląsku przyjechało nas 7. Razem ze mną obecne były Siostry: M. Józefa, M. Krzysztofa, M. Paulina, M. Karolina, M. Piotra i post. Ania. Wyróżniałyśmy się tym, że przez całe spotkanie na nasze habity ubierałyśmy koszulki ?Rio na Śląsku?.

Nie będę opisywać po kolei tego, co działo się w Piekarach? Byli wyjątkowi goście, warsztaty, modlitwa? Relacje widnieją na wielu stronach internetowych. To czym chcę się jeszcze podzielić, to moje własne doświadczenie wspólnoty wiary i radości.

Widziałam w Piekarach Kościół, który żyje w młodych. Widziałam w nich wielkie pragnienie wiary. Widziałam, że oni nie wstydzili się Jezusa. Chcieli o Nim słuchać, chcieli Go doświadczać? Chcieli nim się dzielić? Widziałam tam wielką radość? Nie była to jednak radość pusta? Byliśmy ta zgromadzeni w imię Jezusa. Celem Rio na Śląsku było przecież spotkanie z Nim. To Jezus daje radość. To takie proste?
Życzę każdemu takich doświadczeń? A organizatorom piszę: DZIĘKUJĘ.
Zachęcam do obejrzenia zdjęć: tutaj.
Polecam też galerie na stronach Gościa Niedzielnego: 1 2 3 4
Jesteśmy też na stronach Dziennika Zachodniego: 1 2 3 4
I jeszcze relacja z Piekar:

Wyślij komentarz