Rok Życia Konsekrowanego – podsumowanie

Podczas trwającego w naszej Archidiecezji Roku Życia Konsekrowanego (2 lutego 2011 – 2 lutego 2012) podejmowanych było bardzo wiele inicjatyw mających na celu przybliżenie wszystkim wiernym rzeczywistości życia oddanego Bogu oraz podzielenie się bogactwem charyzmatów, jakie do Kościoła wnoszą bardzo licznie posługujące na Śląsku Zgromadzenia zakonne. O szczegółach warto przeczytać w ostanim komunikacie Ks. Arcybiskupa, dotyczącym właśnie podsumowania Roku Życia Konsekrowanego w naszej diecezji.

Jako wszystkie siostry z ternu naszej diecezji podjęłyśmy modlitwę za siebie nawzajem oraz o nowe powołania do życia konsekrowanego. W minionym roku odbyło się 6 spotkań modlitewnych w parafiach, gdzie znajdują się Domy Generalne i prowincjale Zgromadzeń posługujących w diecezji.:

W Bazylice św. Wojciecha w Mikołowie, gdzie posługują Ss. Boromeuszki
W Bazylice Panewnickiej, gdzie służą Ss. Służebniczki
W Goczałkowiecach, w Domu Sióstr Salwatorianek
W Sanktuarium MB Boguckiej, gdzie pracują Ss. Jadwiżanki
W Koćiele Wniebowzięcia NMP w Katowicach u Ss. Maryi Niepokalanej
W Parafii Mariackiej w Katowicach, na terenie której znajduje się Dom Prowincjalny naszej Elżbietańskiej Wspólnoty.
 
Podczas spotkań zawsze uczestniczyłyśmy w adoracji Najświętszego Sakramentu oraz Eucharystii. Nie zabrakło także wspólnych rozmów i dzielenia się radością w międzyzakonnnej wspólnocie, jaką staramy się tworzyć podczas takich spotkań.
W maju ubiegłego roku zorganizowana została międzyzakonna pielgrzymka do Nysy, gdzie nawiedziłyśmy relikwie błogosławionej Marii Luizy Merkert ? Patronki Roku Życia konsekrowanego.
Z pewnością inne Zgromadzenia przeżywały ten rok podobnie jak i nasza Elżbietańska Wspólnota:
  • Mogłyśmy odczuć zainteresowanie ze strony Kapłanów, którzy chętnie zapraszali nas do Parafii, byśmy podczas Mszy św. i spotkań w różnych grupach parafialnych mogły dać świadectwo naszego życia przeżywanego w wyjątkowej bliskości Boga
  • W parafiach odbywały się adoracje i różnego rodzaju modlitwy z naszym udziałem
  • Brałyśmy udział w katechezach poświęconych życiu zakonnemu, a także prowadziłyśmy rekolekcje wielkopostne w parafiach dla dzieci i młodzieży
  • Uwieńczeniem roku była wspólna modlitwa sióstr i braci naszej diecezji przy panewnickim żłóbku (14 stycznia), gdzie wspólnie prosiliśmy o nowe powołania do Zgromadzeń.
 

Wyślij komentarz