„Różne kwiatki rosną w lecie, różni ludzie są na świecie…”

SDC19509– to zdanie, które często można było usłyszeć z ust śp. S. Polikarpy. S. M. Polikarpa odeszła do Pana 27 grudnia w wieku 94 lat w 66 roku profesji zakonnej. Uroczystość pogrzebowa śp. Siostry Polikarpy Migda odbyła się 30 grudnia 2016 r., w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Lublińcu. 

Z różnych domów naszej prowincji licznie przybyły Siostry, aby pożegnać dobrą i szanowaną Współsiostrę. Pracowała jako katechetka, kucharka, służyła pielgrzymom zdążającym do Częstochowy, dbała o piękno liturgii. Całe życie s. Polikarpy to świadectwo Miłości, wierności i dobra, jakie po sobie pozostawiła. Siostra M. Polikarpa dała się zapamiętać jako osoba pełna humoru.

Do końca zachowała świeżość myśli. Uważnie czytała prasę katolicką, a szczególnie ulubionego „Gościa Niedzielnego” i tygodnik „Niedzielę”. Była też osobą bardzo wdzięczną. Za wszystko co się dla niej czyniło dziękowała – nawet za każdy krok! Akceptowała każdego człowieka, nawet tego o trudnym usposobieniu i z humorem tłumaczyła: „Różne kwiatki rosną w lecie, różni ludzie są na świecie…”.

DSC_0099Siostra Polikarpa była osobą bardzo rozmodloną. Często przebywała w kaplicy na osobistej modlitwie. Tak też było dzień przed jej śmiercią. Uczestniczyła jeszcze we wspólnotowych nieszporach i kolędowaniu. Można powiedzieć, że spełniło się pragnienie jej serca, o czym czasem wspominała – żeby pod koniec życia, przed śmiercią nie być dla nikogo ciężarem. Zmarła nad ranem w postawie siedzącej, jakby gotowa do wyjścia na modlitwy do kaplicy. Dziękujemy Ci Siostro za twoje świadectwo, która pozostawiłaś – mówimy: „Do zobaczenia w Domu Ojca.”

s. Piotra

 

Wyślij komentarz