Św. Elżbieta w Katowickim Seminarium

SAMSUNG CAMERA PICTURES14 XI 2013 r. w Święto Bł. Marii Luizy Merkert razem ze wspólnotą seminaryjną oraz pracownikami świętowaliśmy uroczystość św. Elżbiety. Choć odpust w naszej Kaplicy oraz główne uroczystości odbyły się 17 XI, już w tym dniu zagościła w nasze progi nasza Patronka św. Elżbieta, która najpierw spotkała się z nami, czyli Siostrami, następnie z naszymi pracownikami, którzy tego dnia przyszli do nas z życzeniami. Podczas obiadu zeszła do podziemi seminarium i tam odwiedziła naszych Ks. Przełożonych oraz kleryków. Zdziwienia, zaskoczenia, radości było co nie miara. Tak jak siedem wieków temu Elżbieta dzieliła się tym, co miała z potrzebującymi, tak i tego dnia przybyła z daleka, aby podzielić się z nami swoją Miłością. Każdy otrzymał od św. Elżbiety bułkę z dobrym słowem.

Św. Elżbieto, nasza Patronko, prowadź nas drogą miłości, abyśmy za Twoim przykładem umiały dzielić się tą Miłością, której uczy nas Jezus Chrystus.

Niechaj Duch Twój, o św. Matko Elżbieto, żyje nadal w sercach naszych.

s. Piotra

Zobacz zdjęcia…

Komentarze (1)

avatar

Panu Bogu dziękując za otrzymane dotąd łaski wznosimy ponownie nasze serca do Niego prosząc o opiekę i obronę dla Nas wszystkich zjednoczonych tutaj w modlitwie przed szatanem oraz o opiekę Michała Archanioła, wszystkich Archaniołów , naszych Aniołów Strożów, wszystkich Swiętych oraz o błogosławienstwo Boże, dary Ducha Swiętego zdrowie każdego dnia i odnalezienie woli Boga oraz drogi do Niego.

Wyślij komentarz