Św. Elżbieta z ubogimi w Katowicach

Publikujemy kilka świadectw osób uczestniczących w tym niesamowitym wydarzeniu, które po raz pierwszy miało miejsce w naszym domu. To najlepsza recenzja tego dnia.

Na początku dziękuję siostrom, które dały mi możliwość zrealizowania jednego z moich marzeń, czyli pomoc ubogim. Spotkaliśmy się z okazji wspomnienia św. Elżbiety oraz 1 ogólnoświatowego dnia osoby ubogiej ogłoszonego przez papieża Franciszka. W niedzielę i poniedziałek wieczorem spotkaliśmy się, by przygotować tą piękną uroczystość. W sobotę 18 listopada o godzinie 9:30 zaczęli przychodzić nasi goście. Zaraz po ich przybyciu była okazja do spowiedzi, pięknego spotkania z Jezusem Miłosiernym. O 10:00 rozpoczęliśmy Mszę Świętą. Patrząc na tych ludzi widziałam Jezusa i przypomniały mi się słowa z listu św. Jakuba:” Czy Bóg nie wybrał ubogich tego świata na bogatych w wierze”. Po uczcie duchowej przyszedł czas na ucztę dla ciała. Po przepysznym bigosie przyszła z Nieba św. Elżbieta z wiernymi służkami, które rozdawały czekoladę oraz obrazki na zgadzanie się z wolą Bożą. Myślę, że spotkanie się udało, ponieważ wszyscy wyszli szczęśliwi. Mam nadzieję, że jeszcze to powtórzymy.  /Martyna/

Wiktoria Duczek pisze: Sobotnie spotkanie z biednymi było dla mnie zupełnie nowym doświadczeniem. Przekonałam się, że to cudowne osoby, które mają wiele talentów i są otwarte na innych. Jestem zaskoczona tym, że pomimo trudnej sytuacji życiowej potrafią obdarzać innych dobrem, uśmiechają się, dają nadzieję. Odniosłam wrażenie, że oni bardziej doceniają każdy dzień i cieszą się życiem, niż ludzie, którym niczego nie brakuje. Spotkania z takimi osobami mogą przekonać do tego, że czynienie dobra, pomoc, choćby najmniejszy gest życzliwości mają ogromne znaczenie.

Św Elżbieta była tą osobą która dzieliła się z biednymi całkowicie bezinteresownie. Obchodząc wspomnienie tej wyjątkowej świętej, cudowne siostry Elżbietanki postanowiły zaprosić do siebie grupę ponad 30 bezdomnych by móc przeżyć razem z nimi uroczystą Eucharystię i podzielić się, nie tylko sławnym bigosem ale również wielką miłością i radością i uśmiechem. Jestem bardzo wdzięczna i szczęśliwa, że wraz z innymi dziewczynami i wolontariuszami mogłam wziąć udział w tym wydarzeniu. Było to dla mnie całkowicie nowe doświadczenie. Dzięki siostrom, ludzie którzy na każdym kroku spotykają się z brakiem szacunku, mogli poczuć się dowartościowani. Tego dnia mogłyśmy dawać im radość i czerpać ją od siebie nawzajem. Mogłyśmy przekonać się, że wystarczy jedynie pochylić się nad drugim człowiekiem by dostrzec w jego oczach samego Jezusa. /Ania Kuźma/

Dziękujemy tym wszystkim dzięki, którym to spotkanie miało miejsce, ofiarodawcom, wolontariuszom, naszej młodzieży, siostrom i ubogim, bez których to spotkanie by się nie odbyło. Niechaj Duch Twój o Święta Matko Elżbieto żyje nadal w sercach naszych.

Zobacz zdjęcia…

Wyślij komentarz