W oczekiwaniu na 1 maja

W piątkowe przedpołudnie z wielką radością przyjęłyśmy wiadomość o wyznaczeniu daty beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II. Przez ponad 26 lat posługi na Stolicy Piotrowej papież głosił Boże Miłosierdzie, pielgrzymował, modlił się … wsłuchany w głos Ducha Świętego zmieniał oblicze ziemi. Nasze Zgromadzenie od 1924r. jest pełnoprwaną wspólnotą zakonną zatwierdzoną przez Stolicę Apostolską, a to znaczy, że właśnie papież jest naszym najwyższym przełożonym. To w Rzymie znajduje się Dom Generalny naszego Zgromadzenia. Wiele elżbietanek dostąpiło łaski osobistego spotkania z polskim Biskupem Rzymu podczas licznych audiencji – takie spotkania zostawiły niezapomniany ślad w pamięci i sercu. Jan Paweł II jest również szczególnie związany z naszą błogosławioną Współzałożycielką Marią Luizą Merkert. To właśnie on przyjął ocenę Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych i polecił, by zredagowano dekret o heroiczności cnót Służebnicy Bożej. 20 grudnia 2004 roku podczas konsystorza, wobec zebranych Kardynałów, Biskupów, Kapłanów, Przedstawicieli Zgromadzeń zakonnych i Ambasadorów Państw przy Stolicy Apostolskiej Ojciec Święty Jan Paweł II uroczyście ogłosił heroiczność cnót Matki Marii Luizy Merkert, zatwierdził Dekret i polecił go opublikować.
Jesteśmy wdzięczne Bogu za dar życia Jana Pawła II i oczekujemy chwili ogłoszonia go przez Kosciół błogosławionym!

Zobacz zdjęcia elżbietanek z Janem Pawłem II

Komentarze 7 komentarzy

avatar

Oj tak, Ojciec Święty wiele wniósł w życie Kościoła i ludzi. Nie mogłem spotkać go za życia, nie mogłem być także na jego potrzebie. Lecz kto wie, może wreszcie za jego wstawiennictwem dostanę się na jego beatyfikację na Plac Św. Piotra i tak wyproszę sobie dzięki niemu dobrze zdaną maturę?

avatar

2 przykazanie wg. Biblii „Nie uczynisz sobie rzeżby ani podobizny wszystkich rzeczy, które jest na niebie w górze, i które na ziemi nisko, i które są w wodach pod ziemią. Nie bedziesz się im kłaniał, ani służył: Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zawistny, który dochodzę nieprawości ojców na synach do 3 i 4 pokolenia tych którzy mnie nienawidza i czyniący miłosierdzie na tysiące tym, którzy mnie miłują i strzegą przykazania mojego” , które kk skasował. (2 Mjż 5,6-22). 1 list do tymoteusza roz.2 jedynym posrednikiem jest Jezus Chrystus

avatar

biblia ewangelia św mateusza 23:9 „Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie”

avatar

Cytuję za KKK:
„Kanonizując niektórych wiernych, to znaczy ogłaszając w sposób uroczysty, że ci wierni praktykowali heroicznie cnoty i żyli w wierności łasce Bożej, Kościół uznaje moc Ducha świętości, który jest w nim, oraz umacnia nadzieję wiernych, dając im świętych jako wzory i orędowników /LG40/. „W ciągu całej historii Kościoła w okolicznościach najtrudniejszych święte i święci byli zawsze źródłem i początkiem odnowy” /Christifideles Laici,16/ . Istotnie, „świętość Kościoła jest tajemniczym źródłem i nieomylną miarą jego apostolskiego zaangażowania oraz misyjnego zapału”/tamże,17/ .”

avatar

Księga powtórzonego prawa 6 (2 mjz 5,6-22)
1 list do tymoteusza roz.2
dlaczego święcimy niedzielę pierwszy dzień tygodnia a nie sobote siódmy dzien tygodnia ? myślałem że bóg siódmy dzień poświęcił i odpoczął 2 mojżeszowa 20;8(księga wyjścia) 4 przykazanie więc dlaczego zostalo przeniesione na 1 dzień tygodnia ? moze dlatego że;
Katechizm doktrym oświadcza
„Gdyby (Kosciół katolicki nie miał takiej mocy…nie mógłby zastąpić święcenia niedzieli – pierwszego dnia tygodnia, sobotą siódmym dniem tygodnia, gdyz zmiana ta nie ma zadnego bibilijnego autorytetu” – biblia potępia to w 4 mjz 4;2.
i pisze to jako katolik bo czegoś nie rozumiem pozdro. prowadze badania więc sie nie stresuj a i usuń ten wpis jak możesz

avatar

Pozwolę sobie wtrącić tylko kilka słów ze swojej strony. Toczy tu się nie lada „walka” na cytaty z różnych ważnych ksiąg znanych każdemu katolikowi. Jednak mam wrażenie, że taka dyskusja jest co najmniej nie na miejscu z prostego względu: żaden szanujący się chrześcijanin nie będzie miał boga ponad Pana Boga i Trójcy Świętej. Więc Łukasz, jeśli uważasz, że ktokolwiek uznaje Jana Pawła II Za swojego Ojca ponad Tego Ojca w niebie, to jesteś w grubym błędzie. Jan Paweł II zostanie uznany błogosławionym za świętość swojego życia, miłość do drugiego człowieka i dar pokazywania prawdziwego oblicza naszego wspólnego Ojca jakim jest Bóg. On sam uważał się za uniżonego sługę, który oddał się w całości dla Boga i Maryji. Więc nie przekrzykujmy się na cytaty, bo przecież one mają nam wskazywać życiową właściwą drogę, a nie służyć jako biała broń… Tyle ode mnie, i dziękuję s. Zofii za cytaty, które myślę pokazują całą prawdę, jaką powinniśmy respektować.

avatar

http://trojanielskasluzba.org/filmy/48-mark-finley-666-znami-bestii-oraz-wydarzenia-czasow-koca

znalazłem ciekawy filmik ostatnio jak sie go obejży w całości to daje do myślenia

Wyślij komentarz