Warsztaty pisania ikon

Już po raz trzeci w naszej parafii, a dokładnie u sióstr elżbietanek w Rudzie Śląskiej-Orzegowie odbyły się warsztaty pisania ikon. Tym razem w Roku Jubileuszowym – 100 lecia konsekracji naszego kościoła pochylaliśmy się nad wizerunkiem jego patrona św. Michała Archanioła. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się tegoroczne warsztaty, mamy więc nadzieję na następny czas z ikoną. Dowodem niech będą poniższe świadectwa uczestników:

Warsztaty ikonograficzne w których brałam udział były dla mnie pięknymi rekolekcjami. Te kilka dni oderwania się od spraw codziennych-nieraz smutnych i trudnych- pozwoliły mi na naładowanie swych życiowych akumulatorów.W dzisiejszym,pędzącym na oślep świecie tak mało miejsca na dobro i refleksję. To czas wyciszenia,modlitwy i przede wszystkim lekcja pokory. Dzięki wspaniałej Pani Ani i wstawiennictwu św. Michała Archanioła udało nam się napisać piękne ikony. Gorące podziękowania również dla organizatora ks.Bartka oraz dla sióstr Elżbietanek. Bóg zapłać!

Jolanta Koryciak

W zaciszu domowego ogniska patrzę na gotową już ikonę, przedstawiającą Archanioła Michała . Modlitwa, biel deski, naturalne pigmenty mieszane z żółtkiem i winem, atmosfera skupienia i ta szczególna więź, która połączyła uczestników Warsztatów Pisania Ikon w Rudzie Śląskiej Orzegowie w dniach 5-8.02.2018 roku. Wszystko to sprawiło,że doświadczyłam małego codziennego cudu, chwil spędzonych w gronie życzliwych pomocnych ludzi. Przywołując ciepłe, piękne wspomnienia, serdecznie dziękuję osobom, które zorganizowały te niezwykłe warsztaty i pomagały w ukończeniu mojej ikony.

Krystyna Ptaszek

Zobacz zdjęcia…

Wyślij komentarz