Wręczenie krzyży misyjnych

W niedzielę, 29 kwietnia, podczas uroczystości ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie Nuncjusz Apostolski w Polsce, abp Celestino Migliore, poświęcił i nałożył krzyże misyjne misjonarzom i misjonarkom, którzy już niebawem rozpoczną posługę misyjną w różnych zakątkach świata. W tym roku otrzymało je 36 osób ? księży diecezjalnych, diakonów oraz braci i sióstr zakonnych. Przygotowują się oni do pracy misyjnej w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. W tym gronie są trzy siostry elżbietanki: S. Edyta Godziek z naszej prowincji oraz dwie siostry z prowincji warszawskiej: S. Ines Homa i S. Karola Gos.  S. Edyta wraz z S. Ines będą pracowały w Tanzanii, natomiast S. Karola pojedzie do Paragwaju.
Krzyż jest to znak miłości Boga do każdego człowieka, a równocześnie znak posłania przez Kościół, by tą miłością dzielić się z ludźmi na całym świecie. Krzyż misyjny będzie odtąd towarzyszył misjonarzom wszędzie, dokądkolwiek zostaną posłani. Będzie on mobilizacją w chwilach zwątpienia, umocnieniem i nadzieją w trudnościach, znakiem zwycięstwa w cierpieniach. Będzie równocześnie przypominał, że misjonarz nigdy nie jest sam, ale Zmartwychwstały Chrystus jest z nim zawsze i wszędzie.
Życzymy naszym Siostrom radości i wiele sił w głoszeniu ewangelii aż po krańce świata?
Zobacz zdjęcia z uroczystości

DOŁĄCZ: duchowa opieka dla przyszłych misjonarzy

1. Misjonarze reprezentują 23 diecezje. Tarnowska ? 5; Warszawska 3; Siedlecka-2; Białostocka ? 2; Radomska-2; Toruńska -2; Zielonogórsko-Gorzowska-2; Białostocka ? 2; Bydgoska- 1; Częstochowska ? 1; Ełcka ? 1; Gdańska ? 1; Gliwicka-1; Gnieźnieńska-1; Katowicka-2; Kielecka ? 1; Koszalińsko-Kołobrzeska-1; Łódzka-1; Opolska-1; Pelplińska-1; Radomska-2; Sandomierska-1; Siedlecka-2; Szczecińsko-Kamieńska-1; Tarnowska ? 5; Toruńska -2; Warszawska-3; Włocławska 1; Zamojsko-Lubaczowska-1; Zielonogórsko-Gorzowska-2

2. 16 kapłanów: 14 kapłanów diecezjalnych ? fideidonistów oraz 2 kapłanów zakonnych, 16 sióstr zakonnych, 3 diakonów i 1 brat zakonny.

3. Kraje:
? Afryka13: Bostwana-1; Czad-2; Kamerun-2; RPA -1;RCA-1; Rwanda-1; Sierra Leone-1; Sudan Płd.-1; Tanzania-2; Afryka-fr. -1.
? Ameryka Południowa 14: Argentyna-4; Boliwia-2; Brazylia-1 ; Ekwador-1; Haiti ? 1; Jamajka-1; Paragwaj-1; Peru-3;
? Azja 3: Kazachstan-1; Pakistan-1; Tajwan-1
? Oceania 2: Papua Nowa Gwinea ? 2;
? Do pomocy duszpasterskiej: Chorwacja ? 1 oraz do Polonii w USA ? 1

4. Najwięcej pojedzie: do Argentyna-4; Peru-3; Czad-2; Kamerun-2; Papua Nowa Gwinea ? 2

5. Najliczniejszą grupę wśród zakonów stanowią Zgromadzenia Służebnic Ducha Świętego – 4 oraz Siostry Elżbietanki – 3 .

6. 24 osoby przygotowywały się w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, a 12 w swoich ośrodkach zakonnych.

Komentarze (1)

avatar

Panie Jezu Chryste, spojrzyj na swoje misjonarki, które wszystko opuściły i poszły za Tobą, aby dawać świadectwo Twojemu Słowu.

Prowadź i podtrzymuj je na duchu, oświecaj w przeciwnościach, broń w niebezpieczeństwach, wspieraj w słabościach, pocieszaj w smutku i niedoli.

Spraw, by z wiernym ludem wysławiały Ciebie, a w końcu doszły do wiecznej ojczyzny zbawionych, gdzie Ty z Ojcem, w jedności Ducha Świętego, żyjesz i królujesz na wieki wieków

Wyślij komentarz