Wyjątkowa elżbietanka

Właśnie mija 104 lata od urodzin i 70 lat od śmierci jednej z naszych Sióstr, której życie było na tyle piękne, że pamięć o niej wciąż trwa… Wierzymy, że będąc blisko Boga wciąż pomaga innym ludziom troszcząc się zwłaszcza o tych, których tak bardzo ukochała na ziemi – pomaga najmniejszym, czyli dzieciom…

Zapraszamy do zapoznania się z życiorysem S. M. WŁODZIMIRY WOJTCZAK:

 

S.M. Włodzimira- to Elżbietanka, która choć powszechnie pozostaje mało znaną osobą- pamięć o jej życiu trwa do dziś. Na co dzień odznaczała się wiernym zachowywaniem reguły zakonnej, a modlitwa i asceza stanowiły ważny element jej życia duchowego.

Dla kolejnych pokoleń pozostawiła doskonałe świadectwo życia wiarą każdego dnia.
Pomimo po ludzku nie łatwego życia potrafiła prosto i radośnie wskazywać swoja zakonną postawą na żyjącego pośród nas Boga.

Troszcząc się o najuboższe dzieci z okolicy wprowadzała w życie Słowo Boże: ”wszystko co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”
(Mt 25,40) szerząc tym samym prawdę o Bogu, który nie ma względu na osoby, realizując przez to całkowicie charyzmat Zgromadzenia

Swojemu cierpieniu zarówno temu fizycznemu jak i duchowemu potrafiła nadać głębszy sens jednocząc je w cichości i samotności z ofiarą Jezusa. Jej krótkie życie jest świadectwem wiary nieugiętej nawet w najtrudniejszych chwilach.

Więcej czytaj na Elżbietańskiej stronie Prowincji Poznańskiej…

Wyślij komentarz