ŻYCIE JEST PIĘKNE!

Ratujmy ŚWIĘTYCH!

DOŁĄCZ DO MODLITWY

OD NIEDZIELI

Każdego roku na świecie dokonuje się kilkadziesiąt milionów aborcji…
Z przeróżnych powodów zabija się rocznie tak wiele niewinnych istot, przy milczącej zgodzie części świata. Dziecko, które rozpoczyna swoje życie pod sercem matki powinno czuć się tam najpewniej i najbezpieczniej. Ktoś jedną decyzją pozbawia te dzieci radości przeżywania wspaniałego dzieciństwa, pierwszej miłości, wspólnych spacerów i rozmów…Nie może ich pozbawić tylko jednego. Świętości ich życia oraz Miłości Pana Boga. Akcja Uratuj Świętego to inicjatywa, która powstała w 2009 roku w sercach twórców Portalu Młodych PokolenieJP2.pl. Jest odpowiedzią na potrzebę modlitwy w intencji dzieci nienarodzonych zagrożonych aborcją. Istotą akcji (nowenny) jest codzienna modlitwa w dniach jej trwania. Modlitwa ta ratuje Zycie dziecka, które jest święte ? stąd nazwa akcji „Uratuj Świętego!?.

Tegoroczna – IV edycja akcji ? przebiegać będzie od 18 do 26 marca i zakończy się obchodami Dnia Świętości Życia. Jej hasłem są słowa ?Życie jest piękne!? ? które mają podkreślać wartość życia i jego piękno w wielu wymiarach. Każdy dzień akcji będzie miał swój temat, który będzie rozwinięciem hasła akcji. Aby włączyć się do akcji wystarczy odmawiać codziennie koronkę do Bożego Miłosierdzia. Ci, którzy mają taką możliwość ? mogą zarejestrować się na stronie internetowej akcji (www.uratujswietego.pl), by dołączyć do społeczności ?bohaterów życia?.

Centrum akcji jest Portal uratujswietego.pl, na którym każdego dnia ukazywać się będzie rozważanie nawiązujące do tematu dnia. Znaleźć tam również można materiały duszpasterskie do przeprowadzenia nowenny we wspólnocie czy parafii. Jest tam też historia Akcji i podsumowanie poprzednich edycji. Dodatkowym elementem akcji jest codzienny wideokomentarz umieszczany na stronie akcji. Komentarz ten, nagrywany przez osoby znane z ekranu i nie tylko, ma być pomocą w przeprowadzeniu rozważania i wprowadzeniem do modlitwy. W II i III edycji akcji włączyli się m.in. bp. Stanisław Stefanek, Darek Maleo Malejonek, ks. Artur Godnarski, Ireneusz Krosny, Krzysztof Ziemiec, Tomasz Zubilewicz, Tomek Kamiński, Jan Pospieszalski, Tadeusz Wasilewski, Paweł Kukiz. Udział w IV edycji zapowiedzieli m.in. Przemysław Babiarz, Zbigniew Wodecki, Jarosław Kret, Andrzej Beja- Zaborski, Dariusz Kowalski i inni…

W poprzednich edycjach Akcji wzięło udział prawie 20 tysięcy osób, które przez 9 dni modliły się w intencji dzieci zagrożonych aborcją. Po zakończonej nowennie bardzo wiele osób podjęło się dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, co pozwala wierzyć, że udało się uratować bardzo wiele ludzkich istnień. Dzięki zaangażowaniu i pomocy bardzo wielu życzliwych osób udało się również wydać książeczki-przewodniki do III Edycji akcji, w których można było odnaleźć wprowadzenie do akcji i rozważania na każdy dzień.

Nowenna jest również przeżywana w parafiach jako forma przygotowania przed Dniem Świętości Życia. W ubiegłym roku do akcji włączyło się ponad 200 wspólnot z całej Polski, które modliły się w razem ze wszystkimi uczestnikami akcji Uratuj Świętego.

Tematy Rozważań:

Dzień 1 – 18 marca – Życie jest piękne… bo jest darem Boga

Dzień 2 – 19 marca – Życie jest piękne… bo jest możnością kochania

Dzień 3 – 20 marca – Życie jest piękne… bo jesteśmy kochani

Dzień 4 – 21 marca – Życie jest piękne… bo jest poznawaniem świata

Dzień 5 – 22 marca – Życie jest piękne… bo jest szkołą służby

Dzień 6 – 23 marca – Życie jest piękne… bo jest radością

Dzień 7 – 24 marca – Życie jest piękne… bo jest czekaniem

Dzień 8 – 25 marca – Życie jest piękne… bo jest wspólnotą

Dzień 9 – 26 marca – Życie jest piękne… bo jest drogą do Nieba

Jak się modlić:

1. Jeśli możesz – zarejestruj się na stronie www.uratujswietego.pl
2. Codziennie, w czasie trwania nowenny znajdź czas na modlitwę w intencji dzieci zagrożonych aborcją (ok. 15 minut)
3. Modlitwę rozpocznij od Znaku Krzyża i krótkiej modlitwy do Ducha Świętego o dar skupienia
4. Uczyń rozważanie zgodne z tematem dnia (gotowe rozważania znajdziesz na stronie www.uratujswietego.pl)
5. Jeśli masz taką możliwość, możesz obejrzeć na stronie www.uratujswietego.pl wideokomentarz przygotowany na dany dzień
6. Pomódl się Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji dzieci zagrożonych aborcją (możesz dodać dodatkowe modlitwy, lub odmówić różaniec)

Komentarze (1)

avatar

„Otwórz oczy: trwa niema wojna wokół ciebie,
Modlitwa amunicją na zagrywki Złego;
Wspólnymi siłami możemy przecież tak wiele…
Bądź bohaterem życia – uratuj świętego!”.
Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w akcję.
KOCHANI JESTEŚCIE BOHATERAMI ŻYCIA :):)

Wyślij komentarz