Życzenia S. Prowincjalnej

św. elżbieta rozdajaca chlebW refleksji nad świętymi, a tym bardziej w ich naśladowaniu nie chodzi przecież o to, by możliwie najdokładniej przekopiować ich życie ? by się zachowywać ?tak samo jak oni?.  Ich życie nigdy nie stanie się naszym – choćby z racji na odległość czasu czy miejsca.

Jeśli nas pociągają i naprawdę fascynują, to wydaje się ? lepiej jest zapytać o źródła ich myśli,  postaw i duchowości: co pociągało i fascynowało ich samych ? Skąd i od kogo czerpali swoje rozumienie Boga i wiary? Kto i co inspirowało samą Elżbietę ?

Czy zaczerpnięcie z tych samych źródeł zaspokoi także nasze pragnienie? Czy wsłuchanie się w teksty, które do niej przemawiały, wzbudzi w nas taki sam rezonans? Czy pomoże nam doszukać się w sobie charyzmatu albo przynajmniej wrażliwości,  którą ona w sobie odnalazła i rozpaliła?

Nawet jeśli nie – jeśli nie zrozumiemy lepiej  samych siebie, to z całą pewnością mamy szansę lepiej Ją zrozumieć.

Na zbliżającą się Uroczystość św. Elżbiety, poprzedzoną duchowym przygotowaniem podczas Nowenny, życzę radosnych i dobrych spotkań ze Świętą Patronką, głębią jej wrażliwości i ducha. Niech także nas rozpali do większego miłowania Chrystusa w braciach i siostrach współczesnego czasu.

Życzę pełni Bożego błogosławieństwa i pięknego świętowania we Wspólnocie.  Łącząc się we wspólnej, siostrzanej modlitwie, bardzo serdecznie pozdrawiam  także od sióstr Radnych oraz całej wspólnoty  Domu Prowincjalnego.                 

 

 S. M. Hieronima Zymela

                                                                                    przełożona prowincji katowickiej

Komentarze (1)

avatar

Św.Elżbieto naucz mnie tak jak Ty, zdejmować złotą koronę i przyjmować cierniową. Naucz mnie kochać nie wtedy, gdy wszystko idzie gładko, dobrze, po mojej myśli, ale szczególnie wtedy, gdy jest ciężko, gdy codzienność przynosi ból i cierpienie, rozczarowanie. Chcę razem z Tobą innych uszczęśliwiać i powtarzać: „Panie, jeśli Ty chcesz być ze mną, to i ja pragnę być z Tobą i nigdy się od Ciebie nie odłączyć”. AMEN

Wyślij komentarz