Życzenia – Zesłanie Ducha Świętego i Nawiedzenie NMP

dodnowawduchuwitymMiesiąc maj bogaty jest w wydarzenia i święta: Uroczystość Zesłania Ducha św., Święto Nawiedzenia N.M.P. i inne. Nasza uwaga  koncentruje się szczególnie wokół postaci Dziewicy Maryi, przenikniętej mocą Ducha św. i przychodzącej do św. Elżbiety z posługą miłości. Maryja śpieszy, by Ją ubogacić swoją radością,  ale też by służyć, aby spełnić wobec niej uczynek miłosierdzia.

Tym samym rysuje przed nami swe prawdziwe posłannictwo, które jest też powołaniem każdej z nas Sióstr Elżbietanek ? a mianowicie służba Bogu i ludziom.

Napełnione darami Ducha św. i Jego mocą, miejmy także odwagę jak Maryja – ciągle podejmować ryzyko z Bogiem, próbujmy wciąż na nowo, przyjmować ryzyko wiary, dobroci i wychodzić do drugiego człowieka. Pośród problemów tego świata, w roku szczególnie poświęconym kultowi Serca Bożego – pozostańmy wierne tajemnicy naszego powołania, angażując się w Nową Ewangelizację i radykalne życie naszymi ślubami z miłości do Chrystusa.

Na radosne przeżywanie nadchodzących Uroczystości przesyłam, wraz z Siostrami Radnymi bardzo serdeczne, siostrzane pozdrowienia oraz zapewnienie o szczerej modlitwie.

 

                                                                                          S.M. Hieronima Zymela

                                                                                                   przełożona prowincji

Wyślij komentarz